200 osób stanie przed sądem za udział w lipcowych zamieszkach w chińskiej prowincji Sinkiang, w których zginęło około 200 osób - poinformowała w poniedziałek agencja AP, powołując się na rządowy chiński dziennik "China Daily".
Grecja zmaga się z wielkim pożarem lasów w rejonie Aten, który w niedzielę wymusił ewakuację ponad 10 tys. mieszkańców jednego z podstołecznych osiedli. Pomoc w akcji ratunkowej skierowały lub zaoferowały Włochy, Francja, Austria, Cypr i Bułgaria.
"Sytuacja jest poważna i się pogarsza. Ruch rebeliancki talibów się umocnił i jest bardziej wyrafinowany w swojej taktyce" - powiedział w niedzielnym wywiadzie telewizyjnym przewodniczący Kolegium Połączonych Sztabów USA, admirał Mike Mullen.
Wybory prezydenckie w Afganistanie są ważnym sygnałem politycznym, skierowanym przeciwko fanatykom religijnym i terrorystom, ale ich wynik może nie być taki, jakiego się oczekuje - powiedział PAP poseł Izby Gmin Denis MacShane, były minister stanu ds. Europy (2002-05).
Sześcioletni Sam Pointon został dyrektorem ds. zabawy w Muzeum Kolei w angielskim Yorku, po tym gdy nadesłał do instytucji podanie o pracę, skuszony ogłoszeniem o poszukiwaniu nowego dyrektora.
Irackie władze pokazały w niedzielę na konferencji prasowej nagranie wideo z zeznaniami mężczyzny, który miał być organizatorem jednego z dwóch środowych zamachów terrorystycznych na budynki ministerstw w centrum Bagdadu. Zginęło w nich 95 ludzi.
W Symferopolu na ukraińskim Krymie odbyła się w niedzielę demonstracja poparcia dla ogólnoeuropejskiego dnia pamięci o ofiarach reżimów totalitarnych. Uczestniczyło w niej około 300 osób, a organizatorem był medżlis (samorząd) Tatarów krymskich.
Tysiące mieszkańców Korei Południowej zebrały się w niedzielę przed budynkiem parlamentu w Seulu, by w czasie ekumenicznej ceremonii pożegnać byłego prezydenta Kim De Dzunga, który zmarł we wtorek w wieku 85 lat.
23 sierpnia rozpoczął się w Rimini 30. Mityng Przyjaźni między Narodami. Został jak zwykle zorganizowany przez ruch Comunione e Liberazione, „Komunia i Wyzwolenie”.
Demonstrując jedność, Litwa, Łotwa i Estonia obchodzą wspólnie w niedzielę 20. rocznicę Szlaku Bałtyckiego - akcji, która była przejawem dążeń trzech państw bałtyckich do niepodległości.