Benedykt XVI apeluje do katolików, by modlili się o uwolnienie Kościoła od księży pedofilów - pisze dziennik Polska.
Europejska konwencja biomedyczna mocno podkreśla, że interes istoty ludzkiej przeważa nad interesem społecznym czy naukowym. To ważne ograniczenie - pisze w Rzeczpospolitej europoseł PiS Konrad Szymański.
Dla dzisiejszych jezuitów ortodoksja i nauczanie Kościoła stały się w pewnym momencie nieatrakcyjne. Dziś ważniejsze jest dla nich to, by być na bieżąco z modami - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Paweł Milcarek - filozof i publicysta, redaktor naczelny katolickiego kwartalnika Christianitas.
Prezydent Niemiec Horst Köhler przyjął w swojej rezydencji w Berlinie 40-osobową grupę kolędników misyjnych z diecezji Spira. Wyraził on uznanie dla zaangażowania niemieckich dzieci i młodzieży w pomoc rówieśnikom w krajach Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.
2,5 tys. chilijskich studentów prowadzi krajową ewangelizację.
O lepszą ochronę najuboższych Meksykanów zaapelowała do władz swej ojczyzny archidiecezja miasta Meksyk. Lokalny Kościół wyraził zaniepokojenie losem farmerów, z których większość posiada małe gospodarstwa, nieprzekraczające dwóch hektarów. Ich produkty, w przeciwieństwie do importowanych z USA, nie są subwencjonowane przez państwo.
Biskupi Kolumbii popierają decyzję rządu, by nie upoważniać już misji międzynarodowych do prowadzenia negocjacji w sprawie zwolnienia zakładników przetrzymywanych przez FARC - największe tam lewackie ugrupowanie partyzanckie.
Do podjęcia przez wszystkich mieszkańców Wenezueli konstruktywnego dialogu wezwał abp Ubaldo Santana, otwierając obrady 89. sesji plenarnej episkopatu tego kraju. Przewodniczący konferencji biskupów zwrócił uwagę na narastające problemy bezpieczeństwa obywateli.
Wizytę w Ziemi Świętej rozpoczął kard. John Foley. Po raz pierwszy udał się on tam jako Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Bożego Grobu w Jerozolimie.
Tydzień modlitw o pokój i dialog międzyreligijny jest odpowiedzią chrześcijan w Indiach na serię ataków, do jakich doszło pod koniec ubiegłego roku w rejonie Orisy. Apel o taką modlitwę wystosował do katolików i wszystkich ludzi dobrej woli w tym kraju abp Goa Filipe Neri Ferrao.