Ponad dwie trzecie Czechów nie akceptuje planowanego zwrotu Kościołowi upaństwowionej przed laty przez komunistów własności kościelnej.
Coraz więcej kościołów i budynków kościelnych w Austrii korzysta z systemów wytwarzających prąd z energii słonecznej.
"Hałaśliwą mniejszością" nazwał przeciwników obecności religii w publicznej sferze życia w Irlandii ks. Seán McDonagh, uczestniczący w Narodowej Nowennie Maryjnej, która odbywa się w dniach 14-22 sierpnia w sanktuarium w Knock.
W walce z incydentami na tle seksualnym w Meksyku Kościół katolicki tego kraju zaapelował do kobiet i dziewcząt o większą skromność ubiorów.
O 23-letniej Elizabeth Young, ulicznej artystce cyrkowej, która postanowiła zostać katolicką zakonnicą - pisze obszernie australijski dziennik "Adelaide Now".
Celnicy na lotnisku w Kunmingu w południowych Chinach skonfiskowali 300 egzemplarzy Biblii. Próbowała je wwieźć czteroosobowa grupa Amerykanów.
Małżeństwo z Ohio twierdzi, że nie zostało poinformowane, iż wykrytą w okresie prenatalnym chorobę ich dziecka można leczyć operacyjnie. Jedyną opcją, którą zaproponowano w ośrodku George'a Tillera w mieście Wichita wobec ich 33-tygodniowej córeczki, była aborcja - donosi Nasz Dziennik.
O "religijnym" przesłuchaniu kandydatów na prezydentów USA piszą Gazeta Wyborcza i Rzeczpospolita.
Moskiewscy archeolodzy odnaleźli najwcześniejszy ikonograficzny wizerunek patrona miasta -- świętego wielkiego męczennika Jerzego Zwycięzcy. Ikona, według specjalistów, powstała na początku XIV w. - poinformował prawosławny serwis www.cerkiew.pl.
„Dzisiejsza liturgia, przypominając spotkanie Jezusa z Kananejką, uczy, jak jest skuteczna pokorna i pełna wiary modlitwa. Niech to ewangeliczne zdarzenie napełnia nas nadzieją, gdy przychodzimy do Pana z naszymi małymi i wielkimi potrzebami. Niech wam Bóg błogosławi" - powiedział w niedzielne południe do Polaków Benedykt XVI.