Z udziałem prezydenta Węgier László Sólyoma 23 marca odbyły się w Budapeszcie centralne obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Naczelny rabinat Izraela ostrzegł w środę obywateli przed "piracką" macą. Na tydzień przed rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu siedmiodniowym świętem Paschy izraelska policja odkryła 7 ton macy z podrobionym świadectwem koszerności.
Niemiecki rząd postanowił w środę zorganizować okrągły stół, poświęcony przypadkom molestowania dzieci w szkołach i instytucjach kościelnych - poinformował rzecznik rządu Christoph Steegmans.
Sąd w Mińsku skazał na minimalną karę grzywny w wysokości 17,5 tys. rubli (17 zł) trzech obrońców praw człowieka, którzy we wtorek wieczór przed pałacem prezydenckim urządzili pikietę przeciwko wykonywaniu kary śmierci na Białorusi - podała w środę TV Biełsat.
List Adolfa Hitlera z 1931 roku przyniósł 8 tys. funtów na aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Bonham - podały w środę brytyjskie i amerykańskie media. W liście Hitler wyraża nadzieję na "prawdziwie serdeczne relacje" między Wielką Brytanią a Niemcami.
KE rozpoczęła w środę konsultacje w sprawie planowanego przeglądu zasad dotyczących czasu pracy w Unii Europejskiej. Nowa KE wraca tym samym do sprawy nieprzyjętej w ubiegłym roku nowelizacji dyrektywy, która dopuszczała pracę nawet przez 65 godzin tygodniowo.
Wysoki przedstawiciel władz amerykańskich potwierdził w środę, że Biały Dom pozostaje w kontakcie z rządami Republiki Czeskiej i Rosji w sprawie podpisania nowego amerykańsko-rosyjskiego układu o ograniczeniu strategicznych arsenałów jądrowych w Pradze.
Czwartkowo-piątkowy szczyt UE zdominuje spór o doraźne wsparcie finansowe dla Grecji przez państwa strefy euro i MFW, na co muszą zgodzić się Niemcy. Na dalszy plan może zejść strategia gospodarcza Europa 2020 na najbliższą dekadę.
Ochroniarz z panamskiego statku handlowego zastrzelił jednego z somalijskich piratów, którzy zaatakowali chronioną przez niego jednostkę u wschodnich wybrzeży Afryki - poinformowały w środę siły morskie UE. Według tego źródła jest to pierwszy taki przypadek.
Przez ponad 30 lat Indie i Bangladesz spierały się o kontrolę nad skalistą wysepką w Zatoce Bengalskiej. Problem rozwiązał się sam - rosnący poziom wód w zatoce sprawił, że wyspa całkowicie zniknęła pod wodą - pisze w środę agencja Associated Press.