Z udziałem prezydenta Węgier László Sólyoma 23 marca odbyły się w Budapeszcie centralne obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Rozpoczęła je Msza w kościele salezjanów, której przewodniczył proboszcz tamtejszej parafii polskiej, ks. Leszek Kryża SChr. Kolejne punkty programu to sesja w auli miejscowego uniwersytetu, złożenie wieńców przy tablicy Męczenników Katyńskich oraz pokaz Legionu Wysockiego i innych stowarzyszeń rekonstrukcji historycznych na ruinach rzymskiego amfiteatru wojskowego.
Doroczne obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zapoczątkowano 24 marca 2006 r. w Győr odsłonięciem pomnika przyjaźni obu narodów i spotkaniem przedstawicieli polskich i węgierskich miast partnerskich z udziałem prezydentów Lecha Kaczyńskiego i László Sólyoma. Podpisano wówczas Deklarację z Győr. Odtąd parlament Węgier bezprecedensową w Europie uchwałą ustanowił 23 marca Dniem Przyjaźni Węgiersko-Polskiej „z uwagi na wspólną wielowiekową historię i przyjaźń obu narodów oraz współpracę na wielu platformach”. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, opierając się na tych samych przesłankach, również ogłosił 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jego centralne obchody odbywają się na przemian w Polsce i na Węgrzech: w 2007 r. w Przemyślu, w 2008 – w Debreczynie, w 2009 – w Krośnie. W przyszłym roku ich gospodarzem będzie Poznań.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.