Przedstawiciele kirgiskiej opozycji oświadczyli w środę, że rząd ustąpił, a prezydent Kurmanbek Bakijew opuścił Biszkek - poinformowała rosyjska agencja RIA Nowosti. Brak oficjalnego potwierdzenia.
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zarejestrował kolejną polską skargę Rodzin Katyńskich przeciw Rosji, złożoną przez Danutę Kraczkiewicz i 20 innych osób - dowiedziała się w środę PAP w biurze prasowym trybunału.
Kirgiska opozycja poinformowała w środę wieczorem o utworzeniu własnego rządu. Ogłoszono to w państwowej telewizji w Biszkeku, nad którą członkowie opozycji przejęli kontrolę.
Premier Rosji Władimir Putin poinformował, że podczas środowych rozmów z premierem Donaldem Tuskiem umówili się na długoterminowe dostawy do Polski rosyjskiego gazu.
Wczoraj oficjalnie otwarto nieliczne bezpieczne szkoły na Haiti. W wyniku trzęsienia ziemi uległo tam zniszczeniu 4200 budynków placówek oświatowych. Niestety projekt powrotu dzieci do szkół zakończył się niepowodzeniem.
Od 8 do 11 kwietnia 2010 r., drugi rok z rzędu, francuscy deputowani chrześcijańscy zaproszeni są na pielgrzymkę do Lourdes. Wezmą w niej udział członkowie parlamentów francuskiego i europejskiego oraz samorządów terytorialnych. Tak jak w roku ubiegłym, organizatorem pielgrzymki jest duszpasterz parlamentarzystów, ks. Matthieu Rougé.
Z inicjatywy WHO 7 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku na rzecz poprawy zdrowotnej sytuacji mieszkańców miast.
Co najmniej 19 osób zginęło, a prawie 200 zostało rannych w starciach milicji z manifestantami w kilku miastach Kirgistanu, przede wszystkim w stolicy, Biszkeku - podała w środę rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia. Opozycja mówi o 100 zabitych, a jej lider podejmie rozmowy z prezydentem.
O konkretne akty solidarności z osobami, które ucierpiały na skutek ulewnych opadów, które od poniedziałku wieczór nękają brazylijski stan Rio de Janeiro zaapelowała tamtejsza kuria archidiecezjalna. Katastrofa spowodowała śmierć co najmniej 95 osób, a 44 zostały hospitalizowane.
Parlament Kirgistanu znalazł się w środę w rękach demonstrantów, którzy protestują przeciw polityce prezydenta Kurmanbeka Bakijewa. Demonstranci podpalili też budynek prokuratury generalnej - poinformowała z Biszkeku agencja AFP.