Wymiar sprawiedliwości w Malezji wyznaczył grzywnę w postaci czterech bawołów i świni parze kochanków, przyłapanych in flagranti na cudzołóstwie.
Departament Stanu USA bronił w sobotę decyzji o sprzedaży broni Tajwanowi, oceniając, że przyczyni się ona do "podtrzymania bezpieczeństwa i stabilności" między wyspą a Chinami kontynentalnymi.
Stany Zjednoczone zawiesiły loty wojskowe z Haiti z ciężko rannymi Haitańczykami, gdyż od środy nie są już oni przyjmowani przez amerykańskie szpitale w rezultacie sporu o to, kto ma ponosić koszty ich leczenia - poinformował w sobotę "New York Times".
Sytuacja w Malezji wciąż jeszcze jest napięta. Chrześcijanie i wyznawcy innych religii niemuzułmańskich są zastraszeni i obawiają się, że niedawne drobne incydenty w meczetach zostaną wykorzystane przez polityków dla międzyreligjnej konfrontacji – powiedział Agnecji Fides malezyjski biskup Paul Tan Chee Ing. Incydenty, o których wspomina, to podrzucenie świńskich głów do islamskich miejsc kultu.
Włosi poznają historię Auschwitz oraz Polaków, którzy ratowali Żydów podczas wojny i zostali uhonorowani tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Specjalna ekspozycja otwarta została w sobotę we włoskiej Padwie. Po sześciu tygodniach trafi do innych miast, między innymi do Triestu, Wenecji, Mantui, Modeny, Turynu i Katanii - poinformowała Kinga Buchman z Kancelarii Prezydenta PR.
Rosja i Libia podpisały w piątek kontrakt na dostawy rosyjskiej broni na sumę 1,3 mld euro - poinformował w sobotę premier Rosji Władimir Putin.
Około 10 tys. osób demonstrowało w sobotę w Kaliningradzie, domagając się dymisji premiera Rosji Władimira Putina i kaliningradzkiego gubernatora Gieorgija Boosa.
Obfite opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem sparaliżowały w sobotę transport drogowy i kolejowy w Niemczech. Są ofiary śmiertelne, a w północno-wschodniej części kraju panuje chaos komunikacyjny - podały władze.
W największym mieście Kazachstanu - Ałma-Acie odbyła się w sobotę demonstracja przeciwko rosnącym wpływom Chin. Doszło do starć z policją. Uczestnicy protestu zarzucają władzom wyprzedawanie zasobnego w surowce kraju bogatemu sąsiadowi.
Część prochów przywódcy indyjskiego ruchu narodowego Mahatmy Gandhiego, zachowanych w tajemnicy przez przyjaciółkę rodziny, zostało w sobotę uroczyście rozrzuconych nad wodą Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Republiki Południowej Afryki.