Premier Węgier Viktor Orban zaprosił szefa szwedzkiego rządu Ulfa Kristerssona na rozmowy w sprawie przystąpienia Szwecji do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Węgry i Turcja to ostatni członkowie NATO, którzy nie wyrazili jeszcze zgody na akcesję tego nordyckiego kraju.
NATO podpisało we wtorek kontrakt o wartości 1,1 miliarda euro na dostawy amunicji artyleryjskiej 155 mm - poinformował Sojusz Północnoatlantycki. Zgodnie z kontraktem część pocisków ma zostać dostarczona Ukrainie; Kijów wcześniej informował o zapotrzebowaniu na te pociski.
Trwa zmasowany atak rakietowy Rosji na Kijów. W centrum miasta we wtorek po godz. 7 (godz. 6 w Polsce) słychać było głośne eksplozje. Według władz stolicy Ukrainy związane jest to z działaniem obrony powietrznej.
W Rosji i innych krajach w weekend ustawiały się długie kolejki ludzi, chcących złożyć podpis poparcia dla kandydatury Borisa Nadieżdina w marcowych wyborach prezydenckich. Część opozycji wzywa, by w ten sposób zaprotestować przeciwko wojnie na Ukrainie - informuje rosyjska redakcja BBC.
Putin nie dostanie Alaski z powrotem - oświadczył w poniedziałek rzecznik Departamentu Stanu Vedant Patel. Odniósł się w ten sposób do piątkowego rozporządzenia Władimira Putina dotyczącego nieruchomości za granicą, które należały do dawnego Imperium Rosyjskiego i ZSRR.
Władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej zapowiedziały, że w rozpoczynającym się roku będą popularyzowały na terenie tego miejsca kultu maryjnego kulturę modlitwy.
22 stycznia rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością świętego Jana Bosko. Każdy może się w nią włączyć, a przy okazji poznać tego niezwykłego świętego.
Proszę was: studiujcie katechizm z pasją i wytrwałością, poświęćcie mu swój czas – apeluje Papież do młodych we wprowadzeniu do kolejnego wydania Youcat. Jest on, jak przypomina, katechizmem przeznaczonym dla młodych ludzi. Opiera się na wielkim Katechizmie Kościoła Katolickiego, ale jest przedstawiony w stylu i rytmie, który wprowadza nowe pokolenia w życie chrześcijańskie.
Reżim Daniela Ortegi wydalił z Nikaragui kolejnych trzech duchownych. Kilka dni wcześniej podobny los spotkał dwóch biskupów, 15 księży i dwóch seminarzystów, którzy wyjechali do Watykanu.
Mija już prawie 700 dni pełnoskalowej wojny, „którą Rosja wytoczyła naszej ojczystej, bardzo cierpiącej ukraińskiej ziemi” – mówi w swoim orędziu na obecny tydzień abp Światosław Szewczuk. Hierarcha przypomina, że rozgrywające się za naszą wschodnią granicą wydarzenia to największy konflikt zbrojny od czasów II wojny światowej, a jego ofiarami padają nie tylko żołnierze i obiekty wojskowe.