We Włoszech spada popularność papieża Franciszka. Jego pontyfikat pozytywnie ocenia 70 proc. mieszkańców Półwyspu Apenińskiego. To 18 proc. mniej niż pięć lat temu.
Indonezyjska Caritas niezwłocznie zaangażowała się w pomoc ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi, jakie dotknęło wyspę Lombak. Na miejscu znajdują się też inne organizacje. Jak mówi ambasador Indonezji przy Stolicy Apostolskiej, potrzeby są bardzo duże.
W stolicy Brazylii trwa spotkanie przedstawicieli 35 wspólnot i wiosek z ośmiu krajów Ameryki Łacińskiej, które padły ofiarą ekspansywnej działalności wydobywczej prowadzonej na ich terenach. Zostało ono zorganizowane przez brazylijski episkopat we współpracy z Radą Biskupów Ameryki Łacińskiej (CELAM).
Unikatowy 700-letni egzemplarz Biblii wraca do katedry w Canterbury. W czasie reformacji, wraz z wieloma innymi zabytkami księga została usunięta z biblioteki. Po prawie pięciu wiekach została odzyskana przez wspólnotę anglikańską.
Abp Fisichella w 25. rocznicę ogłoszenia przez św. Jana Pawła II encykliki „Veritatis splendor”.
Kajetan dbał nie tylko o podniesienie poziomu duchowieństwa, ale podejmował także szereg akcji charytatywnych na rzecz ubogich, szczególnie najbardziej opuszczonych i chorych.
W obliczu wciąż trwającego konfliktu zbrojnego na wschodniej Ukrainie, ordynariusz rzymskokatolickiej diecezji charkowsko-zaporoskiej bp Stanisław Szyrokoradiuk przypomina światu o trwającej w jego diecezji wojnie i apeluje o pokój. „To straszne, że świat przyzwyczaił się do wojny na Ukrainie. Nie możemy tego zaakceptować, sytuacja jest tragiczna, trzeba działań na rzecz zakończenia konfliktu” – podkreśla bp Szyrokoradiuk.
Za życia, przez wielu ludzi uznawany był za człowieka świątobliwego.
Ksiądz Dominik Chmielewski SDB, paulin o. Stanisław Jarosz, Wincenty Łaszewski i Maciej Bodasiński są gośćmi Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpoczęło się w Niepokalanowie.
„Jestem pod wrażeniem podjętej refleksji, rozeznania i wyborów, jakich dokonaliście” – podkreśla Papież w liście do chilijskich biskupów. Napisał go po zapoznaniu się z decyzjami podjętymi przez nich podczas nadzwyczajnego zebrania episkopatu poświęconego dramatycznej sytuacji Kościoła w Chile w związku ze skandalem nadużyć seksualnych ze strony duchownych.