Celem reformy Stolicy Apostolskiej jest przeorientowanie jej działalności. Do tej pory pomagała ona Kościołom lokalnym, pomagając papieżowi, teraz odwrotnie, ma ona pomagać papieżowi, pomagając Kościołom lokalnym – powiedział kard. Oswald Gracias, członek Rady Kardynałów.
Rozminowanie pola jest zawsze rzeczą dobrą, ponieważ to jakby przekształcić pole walki w pole pokoju. Tymi słowami kustosz Ziemi Świętej, o. Francesco Patton skomentował oczyszczenie z min terenu leżącego w pobliżu konwentu franciszkańskiego nad Jordanem.
Konferencja Biskupów Francji opublikowała raport na temat zgłoszonych przypadków nadużyć seksualnych duchownych wobec nieletnich. Według raportu opublikowanego w miniony wtorek wieczorem, w Paryżu w latach 2017-2018 zgłosiło się 211 ofiar.
Pakistańskie diecezje odwołały Msze zaduszkowe w związku z gwałtownymi protestami ulicznymi radykalnych muzułmanów, którzy nie godzą się na uwolnienie Asii Bibi, chrześcijanki oczyszczonej z zarzutów o bluźnierstwo przeciwko islamowi. W różnych miastach spłonęło co najmniej 300 samochodów.
Uroczyste bicie dzwonu Zygmunta towarzyszyło żałobnej procesji w katedrze na Wawelu, która tradycyjnie odbywa się w Dzień Zaduszny w intencji zmarłych królów, wieszczów i bohaterów narodowych.
Państwo Islamskie (IS) przyznało się do piątkowego ataku na autobus wiozący Koptów w egipskiej miejscowości Al-Minja - poinformowała agencja Amak, organ propagandowy IS. W ataku zginęło siedem osób, a 14 zostało rannych.
Arcybiskup Aleppo chwali Polskę i Węgry.
Z historii wyrastają nasze korzenie, niebo jest naszą nadzieją, a ewangeliczne Błogosławieństwa wskazują nam drogę w teraźniejszości – mówił Papież w homilii podczas Eucharystii sprawowanej na rzymskim cmentarzu Laurentino.
Życie wieczne jest celem życia chrześcijańskiego i największym szczęściem człowieka, z kolei świętość jest mistrzowską drogą do jego osiągnięcia – powiedział kard. Luis Ladaria, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w katechezie na temat: „Powołani do życia wiecznego oraz do świętości” wygłoszonej w auli Wikariatu Rzymskiego. Podkreślił, że do świętości prowadzi codzienne podążanie drogą i w świetle Jezusa, a stałym punktem odniesienia są ewangeliczne Błogosławieństwa.
Należeli do 8 różnych zgromadzeń zakonnych, ale łączyła ich miłość do Boga i bliźniego wyrażona w pragnieniu pokoju, jedności i dialogu oraz pokojowego współistnienia różnych kultur i narodów. 8 grudnia w Orano w Algierii zostanie beatyfikowanych 19 męczenników zamordowanych w czasie wojny domowej w tym kraju.