Nie bacząc na zagrożenie codziennie niosą pomoc potrzebującym. W regionie Bergamo 13 sióstr zakonnych oddało swe życie na pierwszej linii walki z epidemią. Wszystkie należały do włoskiego Instytutu Sióstr Ubogich.
Pandemia dotyka wszystkich lub prawie wszystkich, a zatem koronawirus jest zagrożeniem całościowym i globalnym - stwierdził prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Przypomniał, że słowo „pandemia” składa się z dwóch słów greckich: „pan”, co znaczy „wszyscy” oraz „demo”, co wskazuje na „lud” lub „narody”.
W związku z pandemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii zamknięto wszelkie miejsca publicznego użytku, w tym również miejsca kultu. Otwarte pozostały jedynie sklepy z żywnością i apteki. Kard. Vincent Nichols wzywa Brytyjczyków do podjęcia współodpowiedzialności za ratowanie ludzkiego życia.
Również dzieci i młodzież mają do odegrania swą rolę podczas epidemii koronawirusa. Przypomina o tym kard. Dominik Duka w specjalnym liście, który skierował właśnie do najmłodszych.
„Trzeba wielkiej refleksji: najpierw koronawirus, teraz trzęsienie ziemi. Nie wiemy jaki jest plan Boga” – mówi kard. Josip Bozanic wzywając do solidarności i niesienia pomocy potrzebującym. W trudnych warunkach walki z postępującą epidemią Chorwacja musi walczyć jednocześnie z tragicznymi skutkami trzęsienia ziemi, jakie w minioną niedzielę nawiedziło ten kraj.
Czternastu zakonników ksawerianów zmarło ostatnio w klasztorze w Parmie, na północy Włoch, gdzie szerzy się koronawirus. Przypuszcza się, że to nim zostali zakażeni misjonarze, którzy wcześniej przebywali na różnych kontynentach i byli narażeni na różne choroby.
Nie ma powodów, by zakażonym koronawirusem odmawiać posługi duchowej, która może odegrać ważną rolę w ich leczeniu - podkreśla abp Michel Aupetit, metropolita Paryża.
Stan 42-letniego duchownego jest poważny.
W najnowszym „Gościu Niedzielnym”: Znak chwały, znak nadziei. W tym roku zasłona na krzyżu nabrała nowego znaczenia.
O tym, że nowy film Mela Gibsona, kontynuacja jego „Pasji” z 2004 roku, będzie prawdziwym arcydziełem, jest przekonany Jim Caviezel, amerykański aktor, pamiętny odtwórca filmowego Jezusa. Zdaniem artysty sequel kinowego hitu, który obejrzały setki milionów ludzi na całym globie, będzie „największym filmem w historii świata”. Produkcja ma być kontynuacją opowieści o historii zbawienia i koncentrować się na zmartwychwstaniu Chrystusa.