Samochód z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem uczestniczył w zderzeniu kilku pojazdów na drodze krajowej nr 10 w Lubiczu Dolnym - poinformował PAP toruński radny PiS Karol Wojtasik. Na miejscu jest kilkanaście zastępów straży pożarnej, a ruch jest utrudniony.
W środowej rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinem szef MSZ Witold Waszczykowski domagał się wyjaśnień nt. dewastacji polskiego cmentarza wojennego w Bykowni; Klimkin zapewnił, że podejmie w tej sprawie starania - poinformowała PAP rzeczniczka MSZ Joanna Wajda.
Warszawskie organizacje studenckie odcinają się od Ogólnopolskiego Strajku Studentów i Studentek. Oświadczenie w sprawie zaplanowanego na dziś protestu wydały m.in. ASK "Soli Deo", Stowarzyszenie "KoLiber", Studenci dla Rzeczypospolitej i Młodzi dla Polski.
Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i Paweł Kukiz są liderami styczniowego rankingu zaufania CBOS. Największą nieufność respondentów budzą: szef MON Antoni Macierewicz, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz liderzy PO - Grzegorz Schetyna i Nowoczesnej - Ryszard Petru.
Komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się w środę za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który przyznawał prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom.
Niezależne Zrzeszenie Studentów odcięło się od Ogólnopolskiego Protestu Studentów i Studentek, który ma się odbyć dzisiaj w kilku miastach w Polsce. Organizacja nie chce brać udziału w konflikcie o charakterze polityczno-partyjnym.
Zdecydowany sprzeciw wobec środowego "Protestu Studentek i Studentów" wyraziła sekcja akademicka Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR). Wcześniej od protestu odcięło się 6 innych organizacji studenckich, a także Niezależne Zrzeszenie Studentów.
Małżeństwo, zgodnie z polską konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny; nie sądzę by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu, tak żeby on nawet był interpretowany inaczej - podkreślił prezydent Andrzej Duda.