Dialog chrześcijańsko- muzułmański oraz nasilająca się migracja z krajów subsaharyjskich stanowiły główny temat obrad episkopatów Afryki Północnej. Spotkanie odbyło się w dniach 26 - 29 br. października w Tunisie.
Komunistyczne władze Korei Północnej wyraziły zgodę, aby międzynarodową pomoc katolickich organizacji charytatywnych dla jej obywateli koordynowała „Caritas Korea".
Uroczystym czuwaniem modlitewnym rozpoczyna się 8 listopada wieczorem w Madrycie Tydzień Młodzieży. Czuwanie jest jednocześnie bezpośrednim przygotowaniem do Misji Młodych, która oficjalnie rozpocznie się w stolicy Hiszpanii 12 listopada.
Benedykt XVI pozował do kalendarza na przyszły rok, przygotowanego przez największy włoski tygodnik katolicki Famiglia Cristiana.
O tym ile kosztuje na Cyprze wybór płci dziecka napisała Rzeczpospolita.
Ten, kto uważa, że parady homoseksualistów wywołują w Polsce wielkie emocje, powinien pojechać do Izraela - radzi Rzeczpospolita.
Jim Webb jest kandydatem na senatora w Wirginii. Harold Ford na senatora w Tennessee. Bob Casey na senatora z Pensylwanii. Wszyscy trzej są głęboko wierzący i chętnie afiszują się ze swoją wiarą - opisuje Gazeta Wyborcza.
Cała włoska prasa pisze o wyjątkowym niedopatrzeniu, jakiego dopuściło się watykańskie biuro prasowe.
Rzecznik Kościoła katolickiego w Szkocji Simon Danes powiedział, iż napływ imigrantów z nowych krajów UE, w szczególności Polaków, przyniósł lokalnemu Kościołowi znaczne korzyści, odmłodził go i wzbogacił o nowe doświadczenia.
Żadna z istniejących na świecie grup religijnych nie jest tak dyskryminowana i prześladowana jak chrześcijanie. Są oni ofiarami co najmniej trzech czwartych przypadków łamania wolności religijnej. W statystykach zabójstw z powodów przynależności religijnej chrześcijanie stanowią ponad 90 proc.