Ludzie chorzy oraz osoby im posługujące będą mogli uzyskać 11 lutego odpust zupełny.
Kościół pragnie wesprzeć chorych nieuleczalnie i w fazie terminalnej, apelując o sprawiedliwą politykę społeczną, która może pomóc wyeliminować przyczyny wielu chorób, i domaga się z naciskiem lepszej opieki nad umierającymi oraz osobami, które nie mogą liczyć na żadne leczenie - napisał Benedykt XVI w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego.
Atakiem na instytucję rodziny nazwał włoski Kościół projekt ustawy o stałych związkach, w tym także homoseksualnych.
Papieżowi zaprezentowano program międzynarodowej pomocy finansowej krajów bogatych dla ubogich, popierający rozwój i produkcję szczepionek przeciw chorobom pandemicznym.
Kolumbijski trybunał konstytucyjny uznał 7 lutego prawo do dziedziczenia po partnerze związku homoseksualnego dla osoby, która żyła w nim co najmniej przez dwa lata.
Uroczystą Eucharystią rozpoczęły się w Seulu obchody XV Światowego Dnia Chorego. W tym roku przebiegają one pod hasłem "Opieka duszpasterska i duchowa nad nieuleczalnie chorymi".
O podjęcie zagadnień moralnych i ekologicznych związanych ze zmianami klimatycznymi zaapelowali do amerykańskiego Kongresu biskupi Stanów Zjednoczonych.
O udzielenie natychmiastowej pomocy tysiącom powodzian zaapelował arcybiskup Luandy.
Trwają przygotowania do planowanej na wrzesień pielgrzymki Benedykta XVI do Austrii.
Świat solidaryzuje się ze skazanymi w Libii na śmierć bułgarskimi pielęgniarkami i palestyńskim lekarzem.