W Watykanie trwa międzynarodowy kongres o sprzeciwie sumienia w obronie prawa do życia.
Oznaczenie pierwszego południka Włoch umieszczono 23 lutego w Ogrodach Watykańskich koło pomnika św. Piotra.
Biskup Augsburga Walter Mixa ostro skrytykował politykę rodzinną niemieckiego rządu.
O przekazywanie wielkopostnej jałmużny na rzecz głodujących dzieci zaapelował do Filipińczyków kard. Gaudencio Rosales.
Pomimo podpisanego w Nepalu 21 listopada 2006 r. porozumienia pokojowego maoiści nadal siłą wcielają do wojska dzieci.
Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych wkracza w drugi rok dialogu z buddystami. Spotkania międzyreligijne zaplanowano w cyklu czteroletnim.
Ponad tysiąc chrztów odbyło się w wyniku misji przeprowadzonej w południowej części peruwiańskich Andów. Wzięło w niej udział 140 ewangelizatorów, głównie ludzi młodych z katolickiego stowarzyszenia Lumen Dei, posłanych przez bp. Kaya Schmalhausena Panizo, ordynariusza prałatury terytorialnej Ayaviri.
13 marca br. Benedykt XVI przyjmie Władimira Putina. Będzie to trzecia wizyta prezydenta Federacji Rosyjskiej w Watykanie.
Grupa polskich księży spędziła 11 dni w jerozolimskim Instytucie Yad Vashem. Był to pierwszy tego rodzaju wyjazd naukowy. Organizatorzy, Komitet ds. Dialogu z Judaizmem KEP, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau i Instytut Yad Vashem chcą by wyjazdy takie odbywały się cyklicznie.
Na Cyprze doszło 21 lutego do historycznego spotkania zwierzchników religijnych. Muzułmańską część wyspy reprezentował mufti cypryjskich Turków, Ahmet Yonluer, natomiast stronę prawosławną grecki arcybiskup Chrysostomos II.