Na specjalnej audiencji Benedykt XVI przyjął władze Konferencji Episkopatu Hiszpanii z jej przewodniczącym, kard. Antonio Maríą Rouco Varelą.
Benedykt XVI mianował nuncjuszem apostolskim w Kazachstanie prał. Miguela Maury'ego Buendíę, podnosząc go jednocześnie do godności arcybiskupiej.
Odejść od dominujących katastroficznych scenariuszy dotyczących środowiska i zaprezentować wodę jako źródło życia w znaczeniu dosłownym i symbolicznym.
Papieską encyklikę o nadziei można nie tylko czytać, ale dzięki najnowszym technologiom słuchać. Nową bezpłatną usługę proponują wspólnie Watykańska Księgarnia Wydawnicza i katolicka agencja audiowizualna H2O.
Kościół katolicki najdynamiczniej rozwija się w Afryce i Azji. Europa przeżywa okres widocznej stagnacji. Na wszystkich kontynentach jest obecnie 1,131 mld katolików, którzy stanowią niewiele ponad 17 proc. światowej populacji.
Kościół w Birmie śpieszy z najpilniejszą pomocą ofiarom cyklonu. Dotarł z nią do wielu odległych osiedli dotkniętych w dniach 2-3 maja tą klęską żywiołową - poinformował w komunikacie prasowym abp Charles Bo.
Chińscy chrześcijanie aktywnie włączają się w akcję pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło prowincję Syczuan.
Na poparcie brytyjskich badań nad dorosłymi komórkami macierzystymi 25 tys. funtów zebranych w Dzień Obrony Życia przeznaczyli przewodniczący trzech episkopatów: Anglii i Walii, Szkocji oraz Irlandii.
Trzy tysiące wiernych Apostolskiego Kościoła Asyryjskiego w USA wstąpiło 10 i 11 maja do Kościoła katolickiego obrządku chaldejskiego. Obydwie wspólnoty wywodzą się z Mezopotamii, czyli dzisiejszego Iraku.
Iraccy biskupi sprzeciwiają się wyrokowi śmierci dla mordercy abp. Paulosa Faradża Rahho. „Sam abp Rahho, gdyby jeszcze był przy życiu, nie zgodziłby się, by ktoś miał przez niego umrzeć" - powiedział agencji Asianews biskup pomocniczy Bagdadu Shlemon Warduni.