Gwałtowne walki wybuchły w nocy z piątku na sobotę na północy Jemenu pomiędzy siłami rządowymi a szyickimi rebeliantami. Jest to zaostrzenie trwającego od pięciu lat konfliktu między szyitami, a kierowanym przez sunnitów innym odłamem islamu, rządzącym Jemenem.
Tysiące ludzi demonstrowały w piątek w Ameryce Łacińskiej przeciw prezydentowi Wenezueli Hugo Chavezowi, zarzucając mu autorytaryzm i wtrącanie się do spraw międzynarodowych.
Chińskie władze opanowały zamieszki w Urumczi (na północnym zachodzie kraju), gdzie w czwartek w zginęło pięć osób, a 14 zostało rannych.
Organizacja Narodów Zjednoczonych chce na początku przyszłego roku zorganizować szczyt w Afganistanie, dotyczący polityki i gospodarki tego kraju - poinformowali w piątek przedstawiciele ONZ.