Co najmniej 1 100 osób zginęło na skutek środowego trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Sumatra - poinformował w czwartek zastępca sekretarza generalnego ONZ do spraw humanitarnych John Holmes.
Po trzęsieniu ziemi 30 września na zachodnim wybrzeżu indonezyjskiej wyspy Sumatra z natychmiastową pomocą na miejsce katastrofy udali się pracownicy Caritas różnych diecezji indonezyjskich i Caritas Internationalis. Według najnowszych danych w wyniku kataklizmu zginęło co najmniej 770 osób.
W Genewie wznowiono po 14-miesięcznej przerwie rozmowy w sprawie programu atomowego Iranu. W rokowaniach obok delegacji irańskiej uczestniczą przedstawiciele sześciu mocarstw: pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec.
Co najmniej 770 osób zginęło na skutek środowego trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Sumatra - poinformowało w czwartek indonezyjskie Ministerstwo Spraw Społecznych.
Rozmowy między Iranem i sześcioma mocarstwami, wznowione w czwartek w Genewie, przebiegają w "serdecznej, rzeczowej" atmosferze i koncentrują się głównie za irańskim programie nuklearnym - powiedziała rzeczniczka koordynatora unijnej dyplomacji Javiera Solany, Cristina Gallach.
Sąsiedztwo rodziny ateistycznej odrzuca 57 proc. Turków, 42 proc. wypowiedziało się przeciwko żydowskim sąsiadom, a sąsiedztwa odmawia chrześcijanom 35 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez turecki ośrodek badania opinii publicznej. Jego wyniki opublikowały 30 września tureckie media.
Opublikowana w czwartek przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy najnowsza Globalna Prognoza Ekonomiczna (World Economy Outlook) wskazuje, że światowa gospodarka powraca do ekspansji i finansowe warunki jej funkcjonowania znacznie się poprawiły, ale na wyraźny pozytywny zwrot na rynku pracy trzeba będzie jeszcze poczekać.
W Indiach rozpoczyna się kampania na rzecz uznania krowy za zwierzę narodowe. Kampanię prowadzą fundamentaliści z ugrupowań hinduistycznych, którzy chcą doprowadzić do całkowitego zakazu zabijania tych zwierząt na terytorium Indii.
Żałobnicy uczestniczący w ceremoniach pogrzebowych w stolicy USA, Waszyngtonie, nie będą się musieli martwić o opłaty za zaparkowane w pobliżu kościoła lub domu pogrzebowego samochody.
Stanowiący niespełna 1 proc. ludności Unii Europejskiej Irlandczycy przesądzą w piątek o przyszłości Traktatu z Lizbony, po raz drugi głosując w referendum w sprawie ratyfikacji dokumentu.