Koncern Clover Biopharmaceuticals jako szósta chińska firma ogłosił w piątek rozpoczęcie testów prototypu szczepionki przeciw Covid-19 na ludziach. Do końca roku firma planuje uruchomienie szerszych prób klinicznych specyfiku.
Wielu przywódców mówiło na szczycie, że w sprawie budżetu UE i mechanizmu odbudowy trzeba zrobić wszystkie, co możliwe, aby osiągnąć porozumienie przed wakacjami - poinformowała po piątkowej wideokonferencji liderów krajów UE szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Do osunięcia ziemi doszło w czwartek w Anyama, ok. 20 km od Abidżanu, ekonomicznej stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej. Zginęło co najmniej 13 osób. Ulewne deszcze zmyły też około 20 domów w okolicy.
Ok. 700 mld zł dla Polski może trafić z Unii Europejskiej w latach 2021-27 po nowej propozycji projektu Europejskiego Funduszu Odbudowy i z budżetu unijnego na te lata - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek po zakończeniu posiedzenia Rady Europejskiej.
Maronicki arcybiskup Aleppo potępił zaostrzenie sankcji przeciwko Syrii, które wprowadziły Stany Zjednoczone. „Dokładanie temu narodowi cierpienia jest przestępcze i nieludzkie. Już lepiej nam było pod bombami...” – powiedział abp Joseph Tobji. Desperację pogłębia pandemia koronawirusa, która nadal zbiera w Syrii śmiertelne żniwo.
Chiny zgłosiły w piątek 32 nowe przypadki Covid-19, w tym 25 w Pekinie, gdzie na olbrzymim targu rolno-spożywczym wykryto niedawno pierwsze ognisko choroby od ponad 50 dni. Władze twierdzą, że koronawirus znaleziony na pekińskim targu pochodzi z Europy.
Prezydent Rosji Władimir Putin opublikował na łamach amerykańskiego magazynu "The National Interest" artykuł na temat II wojny światowej, w którym zarzuca politykom europejskim, w szczególności w Polsce, iż chcą "zamieść pod dywan" układ monachijski z 1938 roku.
Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Niemczech wzrosła w ciągu ubiegłej doby o 770 do 188 534 - poinformował w piątek Instytut Roberta Kocha (RKI)
Ponad 6 proc. populacji Szwecji wytworzyło pod koniec maja przeciwciała Covid-19 - poinformował w czwartek Urząd Zdrowia Publicznego. Badanie powstało na podstawie próbek krwi pobranych od pacjentów w przychodniach w dziewięciu regionach kraju.
Centrum Dokumentacji Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie (OIDAC) zaprotestowało przeciwko oficjalnej likwidacji urzędu specjalnego wysłannik ds. promocji wolności religii i przekonań poza granicami Unii Europejskiej. Decyzja Komisji Europejskiej zapada „w czasie, gdy w wielu miejscach na świecie jest zagrożone prawo do wyznawania swojej religii, zmiana religii, czy w ogóle jej wyznawanie”, skrytykowała 17 czerwca dyrektor OIDAC w Wiedniu Elena Fantini.