"Problem polega na tym, że dałem ci siłę, żebyś był twardzielem, ale nie sądzę, żebyś był twardzielem bez Stanów Zjednoczonych".
Należał do szkoły koranicznej uważanej za wylęgarnię islamistów.
Pokojowa demonstracja, zorganizowana w piątek w Atenach w związku z drugą rocznicą największej w historii kraju katastrofy kolejowej, przerodziła się w zamieszki. W akcji przed parlamentem wzięło udział, według policji, ok. 300 tys. osób. Rannych zostało pięć osób.
Pod śniegiem nadal znajduje się 41 osób. Spośród uwolnionych 4 osoby są w stanie krytycznym.
Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer umiejętnie rozegrał prezydenta USA Donalda Trumpa na spotkaniu w Białym Domu - ocenia w piątek brytyjski "Spectator" i wyjaśnia, że przedstawił się jako twardy negocjator, a jednocześnie zaskarbił sympatię Trumpa.
Ponad 500 dzieci jest wśród 2700 przypadków cholery, które zgłoszono w Sudanie w stanie Biały Nil tylko pomiędzy 1 stycznia a 24 lutego 2025 r.
Czy Amerykanie u Ukraińcy ostatecznie się dogadają?
Administracja prezydenta Donalda Trumpa, w ogłoszonym w czwartek komunikacie, poinformowała o niemal całkowitej likwidacji programów pomocy i subwencjonowania w ramach programów dla zagranicy (USAID), kontrolę nad którymi przejął już Departament Stanu.
Dwukrotny laureat Oscara Gene Hackman oraz jego żona, 63-letnia pianistka klasyczna Betsy Arakawa zostali znalezieni martwi w środę po południu w rezydencji w Santa Fe Summit w Kalifornii.
Atakujący przejęli kontrolę nad portfelem cyfrowej monety Ether.