Czerwcowa poprawa opinii o Kościele rzymskokatolickim okazała się tymczasowa – w lipcu notowania tej instytucji ponownie się pogorszyły – podaje Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).
Zakończyło się XXVI Salwatoriańskie Forum Młodych. - Czemu nie nauczyć swego serca kochać? - pytał młodzież ks. Maciej Szeszko.
Projekt ustawy o "państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15" będzie we wtorek jednym z punktów, jakimi zajmie się na swoim posiedzeniu Rada Ministrów - wynika z porządku obrad rządu zamieszczonego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rady Ministrów.
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, oraz Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, zainaugurowali w Gdańsku projekt "Muzeum na wodzie". Do 29 września muzealny statek z przewodnikiem trzy razy dziennie będzie zabierać w rejs na Westerplatte gdańszczan i turystów.
Od niedzielnego wieczora praca policjantów ws. zaginięcia 5-letniego Dawida skupia się na działaniach operacyjnych. Trwa szczegółowa analiza kryminalistyczna, a w terenie działają m.in. policjanci z pionu kryminalnego. O kolejnych krokach policja będzie informować po zakończeniu tych czynności.
Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. Dwie piesze pielgrzymki diecezjalne i kilka mniejszych. Wszystkim towarzyszyła modlitwa o dary Ducha Świętego, nowe powołania i za Polskę.
W Befasy na Madagaskarze zakończyła się budowa „Chaty Medyka”, projektu realizowanego przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania. Prace trwała rok. Udało się stworzyć obiekt, który będzie służył społeczności lokalnej.
O ile w Syrii żyje się już bezpieczniej i na tym polu w ostatnich latach sytuacja znacznie się poprawiła, o tyle gospodarka jest w stanie katastrofalnym. Przyczynia się do tego utrzymywane nadal embargo, nałożone między innymi przez Unię Europejską.
Kościół anglikański w Kanadzie nie zdołał zmienić definicji małżeństwa. Opowiadała się za tym większość uczestników Synodu Generalnego. Aby zmiany mogły wejść w życie wymagana była zgoda dwóch trzecich biskupów i tego nie udało się osiągnąć.
Kościół anglikański w Kanadzie nie zdołał zmienić definicji małżeństwa. Opowiadała się za tym większość uczestników Synodu Generalnego. Aby zmiany mogły wejść w życie wymagana była zgoda dwóch trzecich biskupów i tego nie udało się osiągnąć.