Telewizja Misericordia przygotowała film biograficzny o ks. Ryszardzie Henkesie SAC, który 15 września w Limburgu nad Lahnem zostanie ogłoszony błogosławionym.
"Pragniemy dążyć do tego, aby św. Jan Paweł II przewodził nam w drodze do świętości i pojednania, a chcąc go naśladować, jesteśmy gotowi pokonywać wszelkie zewnętrzne trudności, żywiąc głęboką nadzieję na jego pomoc i wsparcie" – czytamy w stanowisku abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i arcybiskupa większego metropolity kijowsko-halickiego Światosława Szewczuka, zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego na temat woli pogłębiania dialogu i pragnieniu głębszego pojednania między Polakami i Ukraińcami.
Polska i Węgry są pewna nadzieją dla ludzi w Europie, którzy myślą tak jak my, że trzeba ocalić fundament kultury i historii europejskiej - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki we wtorek w Krasiczynie k. Przemyśla (Podkarpackie).
Projekt budżetu na 2020 r. zakłada brak deficytu i zróżnoważenie wydatków i dochodów na poziomie 429,5 mld zł - poinformował we wtorek po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki.
Benedykt XVI wskazuje na niebezpieczeństwo sytuacji, w której słowo Bóg jest w teologii spychane na margines. Papież senior opublikował krótką notę, w której ustosunkował się do reakcji na jego obszerny tekst o genezie skandali nadużyć seksualnych w Kościele w minionych dziesięcioleciach.
Bazylika chełmska jest jednym z najstarszych sanktuariów na wschodzie Polski i od setek lat przyciąga pielgrzymów. Pątnicy przybędą tu po raz kolejny 7 i 8 września, by prosić Matkę Bożą o potrzebne łaski i dziękować za otrzymane dary.
Dziś Kościół wspomina św. Monikę. Latami żarliwie modliła się o nawrócenie swojego syna – św. Augustyna z Hippony.
We Wrocławiu powstaje Stacja Dialog. Wystawy, prelekcje, spotkania, projekcje filmów - wszystko na temat prześladowań i wolności religijnej.
Tomasz Rożek opowiada dlaczego pioruny czasami uderzają w ziemię, a czasami kierują się ku górze.
U dzieci nowotwory wykazują się inną biologią, są zwykle innego typu niż u dorosłych i szybciej się rozwijają, dlatego wymagają szybkiej pomocy, inaczej mogą umrzeć - przekonują specjaliści onkologii dziecięcej. Na szczęście, dodają, mali pacjenci znacznie lepiej reagują na leczenie niż dorośli.