Reduta Dobrego Imienia w związku ze sprawą Polaka przebywającego w szpitalu w Wielkiej Brytanii przygotowała petycję, która ma trafić do rządu tego kraju. RDI apeluje o przekazanie do Polski ciężko chorego mężczyzny. RDI podkreśla, że w Polsce są lekarze, którzy podejmą próbę ratowania jego życia.
Metropolita Walencji, na wschodzie Hiszpanii, kardynał Antonio Cañizares ogłosił, że utworzona w okresie pandemii COVID-19 fundacja Pauperibus rozpocznie działania służące likwidacji nasilającego się wraz z koronakryzysem ubóstwa w parafiach tej hiszpańskiej archidiecezji.
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny oświadczył we wtorek, że nie żałuje powrotu do kraju, ponieważ nie mógł postąpić inaczej. "Pozdrawiam wszystkich ze słynnego bloku specjalnego Matrosskiej Tiszyny" - napisał Nawalny na swoim Instagramie.
Rozpoczął się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Opublikowany na początku grudnia ubiegłego roku dokument Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan pt. „Biskup i jedność chrześcijan: Vademecum ekumeniczne” omawia ks. dr hab. Sławomir Pawłowski – Kierownik Sekcji Ekumenizmu KUL i Sekretarz Rady KEP ds. ekumenizmu.
Caritas Indonezja koordynuje program pomocowy Kościoła wspierający poszkodowanych na skutek silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten kraj.
Sytuacja w Tunezji jest bardzo niebezpieczna, bo nasilają się protesty młodzieży, ale nie wiadomo, kto stoi za nimi stoi, kto nimi kieruje i do czego dąży – uważa abp Ilario Antoniazzi, metropolita Tunisu.
Zgłosiłem się do dyrektora szpitala zakaźnego, bo chciałem przyjść z posługą sakramentalną do leżącego tam znajomego. Wszystko wskazywało, że nie będzie łatwo otrzymać zezwolenie - pisze ks. Grzegorz Draus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II we Lwowie.
Filipińscy biskupi wezwali rząd do zapewnienia, że planowany program szczepień na Covid-19 będzie dostępny dla wszystkich obywateli, a sama szczepionka zostanie wyprodukowana w zgodzie z zasadami etyki i będzie podawana z uszanowaniem decyzji każdej osoby.
Po raz pierwszy od prawie 50 lat z powodu pandemii i ze względów bezpieczeństwa obrońcy życia nie zgromadzą się na corocznym Marszu dla Życia w Waszyngtonie. Tymczasem prezydent USA Donald Trump proklamował 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego.
Pandemiczne obostrzenia sprawiły, że doroczna pielgrzymka odbywająca się na Tasmanii Szlakiem św. Jakuba zmieniła formę i wkroczyła do internetu. Dzięki temu wzięli niej udział pątnicy z całego świata. „Globalna pielgrzymka stanowiła odpowiedź na globalną pandemię” – mówi ks. Michael Tate, jeden z organizatorów tasmańskiego Camino.