Finał ligi futbolu amerykańskiego Super Bowl obejrzało w telewizji w USA najmniej widzów od 15 lat - 92 miliony. W porównaniu z ubiegłym rokiem to spadek oglądalności o 9 proc. Rekordowy był rok 2015, gdy mecz obejrzało 114,4 mln Amerykanów.
Polska wykorzystała już 91 proc. budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020 - powiedziała PAP wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Dodała, że pozostałe 9 proc. jest przeznaczone w dużej części na konkursy, np. tzw. szybką ścieżkę.
Do wtorku w Polsce zaszczepiono przeciw COVID-19 prawie 1,7 mln osób. Dwie dawki otrzymało ponad 462 tys. Środa jest ostatnim dniem rejestracji nauczycieli na szczepienie. Zgłosiło się ich ponad 215 tys., czyli połowa uprawionych.
Witaminy D, A oraz K mogą zmniejszać zdolność wirusa SARS-CoV-2 do zakażania komórek ludzkich - wynika z symulacji komputerowych, które przeprowadzili naukowcy brytyjscy. Ich praca ukazała się na łamach pisma Niemieckiego Towarzystwa Chemicznego "Angewandte Chemie".
Chcemy czasowo znieść limity przyjęć do wszystkich specjalistów; rozwiązanie miałoby obowiązywać od kwietnia, co najmniej do końca roku - zapowiedział w rozmowie z PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.
Facebook odblokował anglojęzyczny profil IPN z postem dotyczącym niemieckich zbrodni na polskich dzieciach - podał we wtorek na swojej stronie Instytut. Facebook wyjaśnia, że było to spowodowane "błędem zautomatyzowanych narzędzi" i przeprasza "za wszelkie niedogodności".
Francuski parlament przyjął we wtorek ustawę przedłużającą stan zagrożenia sanitarnego do 1 czerwca; za ustawą głosowało 278 deputowanych, przeciw - 193, a 13 wstrzymało się od głosu. Minister zdrowia Olivier Veran uważa, że termin 1 czerwca jest "spójny z dynamiką epidemii".
Analiza zwiększonej liczby zgonów w 2020 pokazuje, że przede wszystkim trzeba chronić osoby, które mają wiele schorzeń, a także starsze. Potwierdza ona słuszność decyzji o zaliczeniu ich do grupy priorytetowej szczepień - podkreślił w rozmowie z PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.
Cztery lata przed o. Maksymilianem Marią Kolbe, podczas prześladowań Kościoła w okresie wojny domowej w Hiszpanii, 37-letni hiszpański duchowny oddał życie w zamian za życie ojca rodziny. Obecnie ks. Francisco de Paula Padilla znajduje się w gronie 130 męczenników z lat 1936-1939, których proces beatyfikacyjny trwa w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Faza diecezjalna zakończyła się w 2019 roku.
O aktualnych zagadnieniach związanych z posługą uwalniania rozmawiali egzorcyści, którzy online odbywali dziś doroczne spotkanie formacyjne. W zjeździe, koordynowanym z Jasnej Góry, uczestniczyło internetowo ok. 90 kapłanów. „Wierzyć w Boga i wierzyć Bogu” - to najważniejsza duchowa rada - podkreślają.