To nie dążenie do wyjaśnienia pełnej prawdy o okolicznościach katastrofy smoleńskiej wywołuje głębokie podziały wśród Polaków, lecz blokowanie przez rząd debaty na ten temat w obawie przed ujawnieniem jego błędów.
Najpierw gęsi i mewy blokowały powstanie lotniska, a kiedy je już wybudowano za 382 mln zł, odpryski z łuszczącego się pasa startowego zagroziły silnikom samolotów.
Spór o traktat fiskalny dotyczy nie tylko jego treści, ale także sposobu jego przyjęcia. Istotą tego sporu jest kwestia suwerenności naszego państwa.
Okoliczności uwięzienia i śmierci Siergieja Magnickiego więcej mówią o współczesnej Rosji aniżeli oficjalne analizy, raporty czy relacje świadków.
O dziennikarzach niepokornych i niezależnych oraz absurdach w polityce z Robertem Mazurkiem rozmawia Bogumił Łoziński.
Podpisana przez rząd Konwencja o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie to chyba pierwszy dokument tak silnie nasycony ideologią feministyczną, który może wpłynąć na polskie ustawodawstwo.
– Męża mam z polsko-litewskiej rodziny. Znaczy stąd – powiedziała mi czystą polszczyzną Ludmiła Wieżentas. „Stąd” znaczy z Wierszyny, polskiej wsi położonej ponad 100 km od Irkucka na Syberii.
Polki mieszkające w Wielkiej Brytanii rodzą więcej dzieci niż Polki w kraju. Czy to efekt brytyjskiej polityki rodzinnej?
Potomkowie polskich zesłańców w Kazachstanie czekają na powrót do kraju już ponad 20 lat. I tracą nadzieję, że kiedykolwiek będą mogli żyć w ojczyźnie.
Dlaczego car ostatniemu polskiemu królowi wyprawił w Petersburgu pogrzeb tak wspaniały, jakiego nigdy zapewne nie miałby w Polsce?