O planach budowania szerokiego, chadeckiego ruchu ludowego i wojnie polsko--polskiej z Januszem Piechocińskim rozmawia Bogumił Łoziński.
Generałowie Ante Gotovina i Mladen Markač, których Trybunał w Hadze uwolnił od zarzutów o zbrodnie wojenne, po kilku latach spędzonych w więzieniu, wrócili do domu. W Zagrzebiu witano ich prawie jak Benedykta XVI w czasie jego pielgrzymki do Chorwacji.
O polskiej pokojowej rewolucji, języku debaty publicznej i roli Kościoła w polityce z prof. Adamem Strzemboszem rozmawia Bogumił Łoziński.
Ali dostał w nogę. Kiedy doczołgał się do granicy z Libanem, tonął we krwi. Gdyby zgłosił się do szpitala w Syrii, torturowaliby go. To, co przeżywają syryjscy uciekinierzy, można nazwać piekłem na ziemi.
Wielu komentatorów pisze, że wybór Obamy nie ma dla Polski większego znaczenia, gdyż z perspektywy Ameryki nie jesteśmy ważni. Ale ten fakt przekłada się także na nasze bezpieczeństwo i pozycję w świecie.
Jeden z symboli Wielkiej Brytanii. Odbijały się w nim zawsze i wielkość, i słabość brytyjskiej duszy. Dziś może nawet bardziej to drugie.
Co oznacza wynik wyborów dla USA i dla świata? Stany będą zmieniać się w państwo opiekuńcze na wzór europejski, nasili się konflikt administracji z Kościołem, Ameryka będzie wycofywać się z pozycji światowego lidera.
Projekt stałej wystawy w Muzeum Śląskim jest próbą opowiedzenia historii Górnego Śląska według fałszywych założeń, przeinaczającą fakty oraz naciągającą interpretacje.
Unijni komisarze to dobrze ustawieni urzędnicy. Ale niekoniecznie tak wszechwładni, jak zazwyczaj sądzimy.
Z Martinem Pollackiem o zbrodniach, babci i fotografiach rozmawia Barbara Gruszka-Zych