Jedną z kluczowych postaci w organizacji zbrodni katyńskiej był Wasilij Zarubin, sowiecki superszpieg, który ukradł Amerykanom tajemnicę bomby atomowej.
W konflikcie chińsko-japońskim nie chodzi tylko o sporne wyspy. Z jednej strony odżyła pamięć japońskich okrucieństw z czasów wojny. Z drugiej – chińskie władze antyjapońskimi protestami chętnie przykrywają wyciekające skandale z partyjnego dworu.
Czy Unia zarządzana bardziej centralnie, jak proponują elity w Brukseli i minister Sikorski, będzie sprawniejsza?
Zbrodnia katyńska należy do najbardziej zakłamanych wydarzeń XX wieku. Nie tylko Sowieci zrobili wiele, aby prawda nie wyszła na jaw. Zachodnie mocarstwa również.
O znaczeniu amerykańskiej dokumentacji katyńskiej z prof. Wojciechem Materskim rozmawia Andrzej Grajewski.
Swoboda publicznej debaty jest zagrożona. Sądy zastępują dziś w Polsce urząd cenzury.
O skoku na banki, czyli o unii bankowej i o tym, dlaczego powinniśmy trzymać się od niej z daleka, z prof. Krzysztofem Rybińskim rozmawia Jacek Dziedzina.
To, ile pieniędzy będziemy mieli w portfelu, zależy nie tylko od naszej pracowitości i zaradności, ale też od trafności decyzji banku centralnego, pilnującego, by naszych zarobków i oszczędności nie „zjadła” inflacja.
Cała Europa czekała na wyrok niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. Nie ulega więc wątpliwości, jaki kraj jest w Unii najważniejszy.
Kosowo świętuje uzyskanie pełnej, jak twierdzą władze w Prisztinie, suwerenności. Kosowscy Albańczycy mają jednak małe szanse na stworzenie rzeczywiście samodzielnego państwa.