Covid-19 był we Włoszech bezpośrednią przyczyną śmierci 89 procent osób zakażonych koronawirusem - to wyniki badań ogłoszonych w czwartek przez Instytut Statystyczny Istat i Instytut Zdrowia. U pozostałych 11 proc. przyczyną zgonu były choroby współistniejące.
Ruch „Black Lives Matter” przejęli ludzie, którzy rzekomo walcząc z rasizmem faktycznie promują ideologię gender i całą agendę antyrodzinnych działań. Wskazuje na to południowoafrykański kardynał Wilfrid Napier, człowiek, który na własnej skórze doświadczył rasizmu, walczył z segregacją rasową i przyczynił się do upadku apartheidu. Hierarcha przestrzega, że w tym ruchu faktycznie chodzi o demontaż cywilizacji i kultury.
„Zachód dużo mówi, ale nie walczy o prawo do wzajemności. Od wielu już lat Erdogan chciał przekształcić bazylikę Hagia Sophia w meczet. A tu wielu chrześcijan nie ma nawet salki, w której mogliby się pomodlić” – powiedział bp Paolo Bizzeti, komentując reakcje środowisk zachodnich na decyzję władz tureckich w sprawie starożytnej chrześcijańskiej katedry dawnego Konstantynopola.
Dwóch pracowników Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ w Nowym Jorku zostało odwołanych z placówki ze skutkiem natychmiastowym w związku z prowokacją telefoniczną wymierzoną w prezydenta Andrzeja Dudę - poinformowało w czwartek PAP ministerstwo spraw zagranicznych.
Przedstawiciele krajów unijnych zaktualizowali listę krajów, z których dopuszczają podróże do UE. Do uzgodnionego pod koniec czerwca wykazu nie dodano żadnego państwa, a dwa z niego wypadły.
Watykan opublikował w czwartek vademecum dotyczące procedur postępowania w przypadkach pedofilii w Kościele. Jego celem, jak wyjaśniono, jest "uleczenie bolesnej rany". Zabroniono ograniczania kary wobec sprawców do przenoszenia na przykład do innej parafii.
Choć zwyczajowo nowy prezydent składa przysięgę w Sejmie, tym razem najprawdopodobniej będzie inaczej. Dlaczego?
Dzisiaj, 16 lipca, w rocznicę 18. objawienia Maryi można wirtualnie odbyć światową pielgrzymkę do Lourdes we Francji pod hasłem „Lourdes united”.
Kultowy dziś mercedes G230 został wyprodukowany specjalnie na wizytę papieża Polaka w Niemczech w listopadzie 1980 roku. Teraz przechodzi na zasłużoną emeryturę do Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie.
W Rwandzie, od 15 lipca ponownie zostały udostępnione dla wiernych miejsca modlitwy i kultu. Decyzja prezydenta Paula Kagame nie znosi jednak wszystkich obostrzeń w związku z koronawirusem - informuje serwis africanews.