700 rodzinom irackich uchodźców włoski episkopat sfinansuje opłatę czynszu za mieszkania wynajmowane przez nie w Jordanii.
O utworzenie w Syrii bezpiecznych stref humanitarnych zaapelowali do władz Unii Europejskiej syryjscy uchodźcy.
Nowe prawo uderzyłoby we wszystkie stowarzyszenia broniące życia, które używają sieci jako miejsca spotkania z kobietami mierzącymi się z trudną decyzją aborcji.
Papież przyjął na audiencji 260 polityków francuskich z regionu Rodan-Alpy.
„Lud Boży ma potrzebę, by być prowadzony przez pasterzy, którzy oddają swoje życie na służbę Ewangelii”.
W Zespole Szkół Plastycznych do 16 grudnia można obejrzeć wystawę rysunków i rzeźb, do których pozowali bezdomni.
W drodze do przywrócenia komunii eucharystycznej między nami wspierają nas nie tylko nasi święci patroni, ale liczni męczennicy wszystkich epok - napisał w liście do patriarchy Bartłomieja papież Franciszek.
Znaleziono ciało piątego górnika z kopalni "Rudna" w Polkowicach - poinformował w środę dyrektor kopalni Paweł Markowski. Nadal trwają poszukiwania trzech osób.
Dementujemy doniesienia niektórych mediów, że odwołanie Roberta Greya z funkcji wiceministra ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami - podkreśla MSZ. Dymisja ma związek ze zmianą koncepcji kierownictwa w resorcie - dodaje.
Premier Beata Szydło na wniosek szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego odwołała z funkcji wiceministra SZ Robert Greya - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak zaznaczył, decyzja jest związana "ze zmianą organizacyjną w resorcie".