Obrońca Alan Ruschel oraz bramkarze Danilo i Follmann przeżyli katastrofę samolotu w kolumbijskim Medellin - poinformowały brazylijskie media. Ten pierwszy jest przytomny, ale w szoku. Na pokładzie było 81 osób, w tym 22 piłkarzy drużyny Chapecoense.
Rok temu kard. Angelo Amato wyniósł franciszkańskich misjonarzy-męczenników na ołtarze w Chimbote w Peru.
Brytyjscy aborcjoniści nie chcą, żeby kobietom przy zakupie tabletek wczesnoporonnych zadawano pytania o ich życie seksualne, bo to je... zawstydza.
Wszystkie rozgrywki piłkarskie w Brazylii, a także finał Pucharu Copa Sudamericana (Puchar Ameryki Południowej) zostały zawieszone po tym, jak w nocy doszło do katastrofy lotniczej w Kolumbii, w której zginęli m.in. zawodnicy drużyny Chapecoense.
We wtorek nad ranem na Wojskowych Powązkach ekshumowano ciało kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej. Prokuratura ani inne służby nie ujawniają, o kogo chodzi.
Co najmniej dziesięć osób przeżyło katastrofę samolotu, który rozbił się w Kolumbii - wynika ze wstępnych szacunków, na które powołuje się we wtorek agencja TASS. Na pokładzie maszyny było 81 osób, w tym członkowie brazylijskiej drużyny piłki nożnej.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we Wrocławiu dziewięć osób w związku z zarzutami korupcyjnymi. Wśród nich są były senator Józef P. i jego asystent Jarosław W. - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa.
Ruszyła kolejna edycja akcji "Rodacy Bohaterom". W zeszłym roku stowarzyszenie "Odra-Niemen" zawiozło na Kresy Wschodnie ponad 50 ton darów. Czy w tym roku będzie więcej? To zależy także od ciebie.
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udają się we wtorek z oficjalną trzydniową wizytą do Szwecji. Para prezydencka zostanie przyjęta przez króla Karola XVI Gustawa i królową Sylwię. Duda spotka się też z premierem Szwecji. Rozmowy będą dotyczyły m.in. innowacyjności i bezpieczeństwa.
Samolot pasażerski z 81 osobami na pokładzie rozbił się w Kolumbii - poinformowały we wtorek władze miasta Medellin w północno-zachodniej części kraju. Maszyna leciała z Boliwii, a wśród pasażerów była m.in. brazylijska drużyna piłki nożnej.