Sprzedaż zboża zaczęła ruszać. Nie powiedziałbym, że jesteśmy w wielkiej euforii skupu, ale już w punktach skupu zaczęli się pojawiać rolnicy - powiedział w czwartek w TVN24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.
Biuro belgijskiego prokuratora federalnego poinformowało w czwartek w komunikacie, że władze zatrzymały siedem osób, pochodzących głównie z Czeczenii, podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego w Belgii. Podejrzani mają powiązania z Państwem Islamskim.
Nawet specjaliści od ekumenizmu nie zdają sobie sprawy, jak doniosłym wydarzeniem było utworzenie przez Benedykta XVI ordynariatu dla byłych anglikanów – mówi ks. Newton, pierwszy przełożony ordynariatu w Anglii i Walii.
Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w czwartek, że rozmawiał z władzami koncernu Lockheed Martin o współprodukcji systemów artylerii rakietowej HIMARS w Polsce. Jak przekazał, usłyszał o gotowości koncernu do współpracy z polskim przemysłem zbrojeniowym i inwestycji w Polsce.
Oprócz udziału w uroczystościach koronacyjnych króla Karola III prezydent Andrzej Duda spotka się w Londynie z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem i premierem Kanady Justinem Trudeau - poinformował w czwartek szef BPM Marcin Przydacz. Planowane są też kolejne spotkania - dodał.
Kościół powszechny myśli inaczej i inaczej żyje wiarą niż ma to dziś miejsce w regionach niemieckojęzycznych – podkreśla nowy sekretarz Dykasterii ds. Ewangelizacji. Jego zdaniem trzeba się spodziewać jasnego i zdecydowanego głosu Kościoła afrykańskiego na synodzie.
„Misję uniwersytetu stanowi kształtowanie choreografów społecznych, kobiet i mężczyzn realizujących wspólny taniec, w który każdy wnosi wkład w ruch całości i nikt nie jest wykluczony” – powiedział Papież podczas spotkania z przedstawicielami związku zrzeszającego uniwersytety katolickie Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
Najbardziej ucierpiał region Emilia-Romania. Tylko w środę podczas ulewnych deszczów powstało tam 80 tys. osuwisk. Dwie osoby zginęły. Zagrożone jest 11 proc. terytorium regionu.
"Często jesteśmy zajęci przekazywaniem doktryny, ale ryzykujemy, że zapomnimy, iż naszym pierwszym zadaniem jest przekazywanie piękna i radości z poznania Jezusa" - podkreśla to w wywiadzie dla watykańskich mediów nowy prefekt Dykasterii ds. Biskupów, abp Robert Francis Prevost. Na temat nadużyć seksualnych powiedział: "Musimy być transparentni i towarzyszyć ofiarom".
„Wyobrażam sobie, co może siedzieć w waszych głowach: jak to zrobić, jak poprosić o zwolnienie z pracy czy z uczelni, jak uzyskać potrzebne środki na podróż… wiele zmartwień, ale zawsze mając na widoku ów horyzont, ową nadzieję” – mówi Papież do osób, które pragną udać się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Dziś, 3 miesiące przed zaplanowanym od 1 do 6 sierpnia wydarzeniem, wyszło specjalne przesłanie Ojca Świętego zachęcające do dobrego przygotowania się na nadchodzące spotkanie.