Prezydent dziękuje abp. Zimoniowi

Za ofiarną służbę pasterską Ślązakom i za obywatelską postawę podziękował kończącemu swą posługę abp Damianowi Zimoniowi Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski. W liście do odchodzącego na emeryturę abp. Damiana Zimonia podkreślił, że pełnił on posługę biskupią w ćwierćwieczu obfitującym w przełomowe dla Ojczyzny i Kościoła wydarzenia.

Prezydent Komorowski stwierdził, że abp Zimoń był w trudnych czasach dla naszej Ojczyzny czytelnym drogowskazem moralnym, jednym z autorytetów, „budzących zaufanie swoją postawą osobistą, słowem i czynem zaangażowanych po stronie wartości, które legły u podstaw historycznych sukcesów naszego narodu”. Przypomniał, że na mocy decyzji bł. Jana Pawła II abp. Zimoniowi powierzono opiekę duchową nad wiernymi jego rodzinnego Górnego Śląska, „ziemi patriotów, bohaterów walk o polskość i suwerenną Rzeczpospolitą, ludzi słynących z ciężkiej i rzetelnej pracy, wysoko ceniących tradycje chrześcijańskie, rodzinne i regionalne” . Zdaniem prezydenta RP pod rządami abp. Zimonia diecezja, a następnie archidiecezja katowicka pozostała wierna temu dziedzictwu.

W posłudze byłego metropolity katowickiego Bronisław Komorowski dostrzegł także wymiar społeczny i narodowy. „Wypowiedzi Księdza Arcybiskupa jako niezwykle cenionego i szanowanego hierarchy Kościoła, teologa i wykładowcy, publicysty, członka Rady Stałej i Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski, a także jako światłego, zatroskanego o dobro naszej Ojczyzny obywatela zawsze były i z pewnością nadal będą pobudzać do patriotycznej i religijnej refleksji” - stwierdził prezydent.

„Życzę Ekscelencji radości z obfitych owoców pracy duszpasterskiej, pełni sił ducha i ciała oraz wszelkich potrzebnych łask Bożych" - zakończył prezydent Komorowski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Sobota
  dzień
  15°C Sobota
  wieczór
  12°C Niedziela
  noc
  10°C Niedziela
  rano
  wiecej »