Organizację Pomocy Kościołowi w Potrzebie Benedykt XVI podniósł do rangi Papieskiej Fundacji. Międzynarodowa centrala Kirche in Not pozostanie nadal w Königsteinie w Niemczech, ale jej oficjalną siedzibą jest odtąd Watykan.
Prezesem fundacji Papież mianował kard. Mauro Piacenzę, prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa. On z kolei wyznaczył szefa zarządu fundacji. Został nim Johannes Heereman von Zuydtwyck, który przez ostatnich 30 lat stał na czele Zakonu Kawalerów Maltańskich w Niemczech. Asystentem kościelnym Pomocy Kościołowi w Potrzebie został o. Martin Barta ze stowarzyszenia kapłańskiego Dzieło Jezusa Arcykapłana.
W liście ustanawiającym Papieską Fundację Ojciec Święty przypomina, że Kirche in Not służy Kościołowi w potrzebie już od kilkudziesięciu lat. Organizację założył krótko po II wojnie światowej holenderski norbertanin o. Werenfried van Straaten z inspiracji Piusa XII. Początkowo niosła ona pomoc niemieckim przesiedleńcom. Założyciel rzucił apel, by poprzez dzieła charytatywne prowadzić do pojednania. Dziś tę międzynarodową organizację wspiera ponad 600 tys. przyjaciół i dobroczyńców. Finansuje ona ok. 5 tys. projektów w ponad 140 krajach świata. W ub. r. darowizny osiągnęły sumę 85 mln euro. Organizacja – obecnie już Papieska Fundacja – Pomocy Kościołowi w Potrzebie ma swe biura w 17 krajach, w tym również w Polsce.
Na obchody 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego. Odbędą się one w Izniku niedaleko Stambułu.
Według śledczych pożar był wynikiem podpalenia dokonanego na zlecenie wywiadu Federacji Rosyjskiej.
Ryzyko, że obecne zapasy żywności wyczerpią się do końca maja.
Decyzja jest odpowiedzią na wezwanie wystosowane wcześniej w tym roku przez więzionego lidera PKK.
To efekt dwustronnych rozmowach ministerialnych w weekend w Genewie.
„Proszę was, abyście świadomie i odważnie wybrali drogę komunikacji pokoju”
Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jest nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję.