Papież: Otwarcie na Ducha Świętego warunkiem dobrej modlitwy

Na konieczność otwarcia się obecność i działanie Ducha Świętego, jako warunek dobrej modlitwy wskazał Benedykt XVI podczas dzisiejszej (16 maja) audiencji ogólnej w Watykanie.

Ojciec Święty kontynuując rozważania na temat modlitwy w Nowym Testamencie mówił, jak kwestię tę przedstawia w swych listach św. Paweł.

Papież wskazał, że w modlitwie, bardziej niż w innych wymiarach egzystencji, doświadczamy naszej słabości, biedy, tego, że jesteśmy stworzeniami, gdyż mamy do czynienia z wszechmocą i transcendencją Boga.

TŁUMACZENIE:

"A im bardziej postępujemy w słuchaniu i w dialogu z Bogiem, aby modlitwa stała się codziennym oddechem naszej duszy, tym bardziej dostrzegamy sens naszych ograniczeń, nie tylko w obliczu konkretnych sytuacji każdego dnia, ale także w samej naszej relacji z Panem.”

Następnie Benedykt XVI podkreślił, że jeśli pozwolimy, aby na modlitwie kierował nami Duch Chrystusa a nie duch świata, to możemy żyć autentyczną wolnością dzieci Bożych.

TŁUMACZENIE:

„Bez modlitwy karmiącej każdy dzień, nasze bycie w Chrystusie, w wewnętrznej więzi, która stopniowo wzrasta, znajdujemy się w stanie opisanym przez św. Pawła w siódmym rozdziale Listu do Rzymian: nie czynimy dobra, które chcemy, ale czynimy zło, którego nie chcemy.

Ojciec Święty dodał, że modlitwa nie uwalnia nas od próby i cierpienia, jednak pozwala nam przeżywać je i stawiać im czoła z nową siłą, z ufnością samego Jezusa.

Na zakończenie katechezy papież zaznaczył, że według Apostoła Narodów w naszej modlitwie musimy otworzyć się na obecności i działanie Ducha Świętego, który pragnie nas doprowadzić do posłuszeństwa Bogu całym naszym sercem i całym naszym bytem.

„Prośmy Chrystusa, by wspierał naszą modlitwę mocą swego Ducha” - powiedział Benedykt XVI pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej (16 maja) audiencji ogólnej w Watykanie. Papież kontynuując rozważania na temat modlitwy w Nowym Testamencie mówił, jak kwestię tę przedstawia w swych listach św. Paweł i skoncentrował się na fragmencie 8 rozdziału Listu doi Rzymian.

Wśród uczestników dzisiejszej audiencji byli m.in.: abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, bp Tadeusz Pieronek z Krakowa, dzieci I-wszo komunijne wraz z rodzinami z rzymskiego kościoła pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika, jak również wierni z Bierunia, Turka, oraz liturgiczna służba ołtarza z Dzierżoniowa, czy młodzież z gimnazjum sióstr urszulanek z Poznania.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
10°C Sobota
dzień
11°C Sobota
wieczór
10°C Niedziela
noc
8°C Niedziela
rano
wiecej »