W Tatrach Wysokich na północnych, zacienionych stokach szlaki są oblodzone i bardzo śliskie. W części reglowej gór szlaki są mokre, a w wielu rejonach błotniste - informuje Tatrzański Park Narodowy.
W czwartek w Tatrach zalega gęsta mgła znacznie ograniczająca widzialność i utrudniająca orientację w terenie. Temperatura na szczytach wynosi 5 stopni Celsjusza.
W najbliższych dniach synoptycy IMGW spodziewają się w Tatrach opadów śniegu - w górach może go spaść nawet 10 cm.
Wybierając się w góry należy odpowiednio się przygotować, a trasę wycieczki tak zaplanować, aby wrócić przed zmrokiem, który zapada coraz wcześniej. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia.
Jak tłumaczył, doszedł do wniosku, że to najlepsza decyzja dla przyszłości drużyny narodowej.
Ponad 127 tys. z ok. 2,1 mln mieszkańców Strefy Gazy zostało rannych.
Historię przypomina film pt. "Obłoki śmierci - Bolimów 1915".