Krajowy Kongres Duszpasterstwa Młodzieży trwa w Walencji. Bierze w nim udział ponad 2.300 osób z całej Hiszpanii. Uczestnicy spotkania przyglądają się misji i wyzwaniom ewangelizacyjnym Kościoła mającego stanowić „przyszłość dla ludzkości”. Inicjatywa potrwa do 4 listopada.
„Nasze wspólnoty chrześcijańskie muszą włączyć do swojego życia pierwsze, bezpośrednie głoszenie Jezusa Chrystusa” – wskazał przewodniczący Komisji ds. Apostolatu Świeckich abp Carlos Osoro. Oznacza to „głoszenie i proponowanie głównego orędzia Ewangelii, czyli kerygmatu tym, którzy nie znają Jezusa, a także tym, którzy kiedyś Go poznali, ale się od Niego oddalili” – powiedział hierarcha. Zwrócił on także uwagę na kwestię edukacji młodzieży: „Trzeba głęboko przemyśleć i przeanalizować z jednej strony objawy kryzysu, gdzie tkwią jego korzenie oraz jakie trudności się pojawiają”. Jednak „w grę wchodzi koncepcja człowieka, antropologia i etyka, która leży u podstaw tych zachowań”. Przekaz wiary nowym pokoleniom staje się kwestią palącą, szczególnie w aktualnej kulturze, która umieszcza Boga poza nawiasem lub zupełnie Go ukrywa. „Edukacja jest niemożliwa, jeśli brakuje właściwego modelu człowieka”. U podstaw panującego kryzysu ekonomicznego leży o wiele głębszy „kryzys antropologiczny” – podkreślił abp Osoro.
Dzisiaj wieczorem uczestnicy kongresu spotkają się na czuwaniu modlitewnym w intencji młodzieży w bazylice Matki Bożej. Następnie będą mogli zobaczyć musical „Alma”, przygotowany przez młodzież z Toledo.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.