Radą Wspólną Katolików i Muzułmanów pokierują A. Skowron-Nalborczyk oraz M. Czachorowski
Dr Agata Skowron-Nalborczyk oraz Musa Czachorowski są nowymi współprzewodniczącymi Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. Wybory odbyły się dniu 1 grudnia w Warszawie w trakcie Walnego Zgromadzenia Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów.
Współprzewodniczącymi zostali wybrani: ze strony katolickiej – dr Agata Skowron-Nalborczyk (adiunkt na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, członek zespołu Laboratorium Więzi), a ze strony muzułmańskiej – Musa Czachorowski (dziennikarz, Muzułmański Związek Religijny w RP). Do Zarządu wybrano jako Sekretarza Generalnego dr. Artura Konopackiego (Uniwersytet w Białymstoku), zaś jako Skarbnika — ks. dr. Stanisława Grodzia (adiunkt KUL). Członkiem Zarządu został dr Marek Moroń (Uniwersytet Jagielloński).
Walne Zgromadzenie Rady podjęło także uchwałę o nadaniu tytułu „Człowieka Dialogu” w roku 2012 prof. Janowi Tyszkiewiczowi w uznaniu jego wielkich zasług dla dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego w Polsce oraz za działalność naukową propagującą wiedzę o historii Tatarów w Polsce. Uroczystość z tej okazji będzie częścią obchodów XIII Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce 26 stycznia 2013.
Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów powstała w 1998 r. i prowadzi działalność na rzecz wzajemnego poznania historii, religii i tradycji katolicyzmu i islamu, a także na rzecz dialogu między tymi religiami. Z jej inicjatywy od ponad 10 lat 26 stycznia odbywa się Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, którego Rada jest współorganizatorem wraz z Komitetem ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi przy Radzie ds. Dialogu Religijnego Konferencji Episkopatu Polski.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.