Sekcja Polska Radia Watykańskiego jest już na Facebooku.
To jeden z najpopularniejszych na świecie portali społecznościowych. Na profilu w języku polskim pod adresem www.facebook.com/radiowatykanskie można znaleźć aktualne informacje związane z Papieżem, Stolicą Apostolską oraz życiem Kościoła powszechnego. Strona zawiera ponadto wydarzenia z najnowszej historii Kościoła, galerię zdjęć oraz ciekawostki dotyczące Radia Watykańskiego. Powstała przy współpracy stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Kościół pragnie być blisko swoich wiernych nie tylko wykorzystując tradycyjne metody komunikacji, ale także nowe media. Dzięki dostępnym portalom społecznościowym, takim jak Facebook czy Twitter, katolicy z różnych stron świata mogą brać udział w wybranych przez siebie formach ewangelizacji.
„Rozwój nowych technologii i, ogólnie, cały świat cyfrowy stanowią wielkie bogactwo dla wszystkich ludzi razem oraz dla człowieka jako bytu indywidualnego, a także są bodźcem do spotkania i dialogu – pisze Benedykt XVI w orędziu na 44. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, wydanym 24 stycznia 2010 r. – Nowe media dają zatem przede wszystkim kapłanom wciąż nowe i z duszpasterskiego punktu widzenia nieograniczone perspektywy, co zachęca ich do wykorzystania powszechnego wymiaru Kościoła w budowaniu wielkiej i rzeczywistej wspólnoty; do dawania w dzisiejszym świecie świadectwa nowego życia, które rodzi się ze słuchania Ewangelii Jezusa, odwiecznego Syna, który przyszedł, aby nas zbawić” – dodaje Papież.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.