W Żarach rozpoczął się “Przystanek Jezus”

W Kunicach koło Żar rozpoczął się trzydniowymi rekolekcjami “Przystanek Jezus”. Uczestnicy nie będą w tym roku słuchać koncertów muzyki chrześcijańskiej, lecz po swoich rekolekcjach będą głosić Ewangelię wśród rówieśników z “Przystanku Woodstock”. Obydwa festiwale będą trwać w Żarach do 12 sierpnia.

W Kunicach koło Żar rozpoczął się trzydniowymi rekolekcjami “Przystanek Jezus”. Uczestnicy nie będą w tym roku słuchać koncertów muzyki chrześcijańskiej, lecz po swoich rekolekcjach będą głosić Ewangelię wśród rówieśników z “Przystanku Woodstock”. Obydwa festiwale będą trwać w Żarach do 12 sierpnia.

Zmiana formuły “Przystanku Jezus” ma na celu przeprowadzenie głębszej akcji ewangelizacyjnej podczas trwania “Przystanku Woodstock”. Dotychczas, od roku 1997, festiwal muzyki chrześcijańskiej był alternatywą dla odbywającego się jednocześnie w tym samym czasie i miejscu, organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy festiwalu muzyki rockowej – “Przystanku Woodstock”. Spotkało się to z ostrym sprzeciwem Jurka Owsiaka, który nie zaakceptował obecności “Przystanku Jezus” i konkurencyjnych koncertów muzyki chrześcijańskiej. Rozpoczynający się “nowy”, tegoroczny “Przystanek Jezus” to ewangelizacja poprzedzona rekolekcjami.

“Wspólnie z ludźmi przyjeżdżającymi na Woodstock będziemy słuchać muzyki, rozmawiać, przygotowywać posiłki, opatrywać rany, zbierać nieprzytomnych z drogi, modlić się i dzielić tym, co mamy (...) – wyjaśnia ks. Artur Godnarski ze wspólnoty św. Tymoteusza, głównego organizatora tej inicjatywy ewangelizacyjnej. – “Daje to pewność, że młodzi ludzie przyjeżdżający na tegoroczny »Przystanek Jezus« nie przyjeżdżają dla samych koncertów, lecz po to, aby służyć, głosić swoim rówieśnikom w czasie trwania festiwalu”, dodaje ks. Artur.

6 sierpnia w Kunicach rozpoczęły się rekolekcje dla ewangelizatorów biorących udział w Przystanku. Są to księża, siostry zakonne, klerycy oraz młodzież z różnych wspólnot i ruchów kościelnych, grup modlitewnych, szkół ewangelizacji z całej Polski, łącznie ok. 500 osób. Rekolekcje, które poprowadzi bp Edward Dajczak z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, potrwają do rozpoczęcia festiwalu “Przystanek Woodstock”, tj. do 8 sierpnia.

Podczas rekolekcji i później w czasie trwania “Przystanku Woodstock”, uczestnicy rekolekcji będą modlili się w dwóch miejscach: na polu namiotowym pod krzyżem znajdującym się w centralnym miejscu pola, oraz w Kościele Garnizonowym w Żarach. Tam będzie trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy z ewangelizatorów będzie adorował Najświętszy Sakrament przez dwie godziny w ciągu doby.

Przystanek Jezus zakończy niedzielna Eucharystia sprawowana przez bp. pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Pawła Sochę, a wieczorem ognisko.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
11°C Sobota
rano
18°C Sobota
dzień
19°C Sobota
wieczór
15°C Niedziela
noc
wiecej »