“Jesteśmy gotowi do działania, a ostatnie wydarzenia sprawiły, że problem wolności religijnej stał się jeszcze ważniejszy w kreowaniu polityki międzynarodowej” – powiedział Lawrence Goodrich, rzecznik Komisji Międzynarodowych Badań nad Wolnością Religijną. Po prawie rocznym zastoju w pracach, spowodowanym niepełnym składem i nieobsadzonym stanowiskiem ambasadora, gremium to zamierza skoncentrować
“Jesteśmy gotowi do działania, a ostatnie wydarzenia sprawiły, że problem wolności religijnej stał się jeszcze ważniejszy w kreowaniu polityki międzynarodowej” – powiedział Lawrence Goodrich, rzecznik Komisji Międzynarodowych Badań nad Wolnością Religijną. Po prawie rocznym zastoju w pracach, spowodowanym niepełnym składem i nieobsadzonym stanowiskiem ambasadora, gremium to zamierza skoncentrować się na analizie sytuacji na świecie.
Komisja wznowiła działalność w pełnym składzie, po nominowaniu przez prezydenta Busha trzech jej członków oraz powołaniu nowego ambasadora pełnomocnego przy tej komisji. Zajmuje się ona przygotowywaniem raportów dotyczących prawa grup religijnych do wyznawania swojej religii w poszczególnych państwach. Ambasador natomiast ocenia te raporty oraz przygotowuje projekty nałożenia sankcji na państwa ograniczające wolność religijną. Analizowana jest też polityka międzynarodowa Stanów Zjednoczonych w tej dziedzinie.
Komisja oraz stanowisko ambasadora utworzone zostały w 1998 roku mocą Ustawy o Obronie Wolności Religijnej na Świecie. Nowym ambasadorem został John Hanford, logistyczny twórca ustawy z 1998 roku i były doradca senackiej komisji stosunków międzynarodowych. John Hanford jest absolwentem Seminarium Teologicznego w Bostonie. Na stanowiska w komisji powołani zostali bp William Murphy z diecezji Nowego Jorku, profesor prawa muzułmańskiego Lila Nadya Sadat oraz pastor Richard Land, przewodniczący Konwencji Baptystów.
Na pierwszym posiedzeniu wybrano przewodniczącego, którym został Michael Young, dziekan wydziału prawa na uniwersytecie George`a Waszyngtona w Waszyngtonie. Kadencja dziewięcioosobowej Komisji kończy się w maju 2003 roku.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.