Zła interpretacja trzeciej tajemnicy fatimskiej?

![][1]Włoski pisarz katolicki Vittorio Messori ma zastrzeżenia do oficjalnej interpretacji tzw. trzeciej tajemnicy fatimskiej. Uważa, że Jan Paweł II niesłusznie zobaczył siebie w postaci biskupa padającego pod strzałami żołnierzy. W wywiadzie dla magazynu "Specchio" - dodatku do turyńskiego dziennika "La Stampa" - inspirator książki Papieża "Przekroczyć próg nad [1]: zdjecia/messori1.gif

Włoski pisarz katolicki Vittorio Messori ma zastrzeżenia do oficjalnej interpretacji tzw. trzeciej tajemnicy fatimskiej. Uważa, że Jan Paweł II niesłusznie zobaczył siebie w postaci biskupa padającego pod strzałami żołnierzy.
W wywiadzie dla magazynu "Specchio" - dodatku do turyńskiego dziennika "La Stampa" - inspirator książki Papieża "Przekroczyć próg nadziei" ujawnia, że o tajemnicy rozmawiał już dawno z kardynałem Josephem Ratzingerem, gdy przygotowywał książkę - wywiad z nim pt. "Raport o stanie wiary".
"Z tego, co mi wtedy powiedział, a było tego niewiele, ponieważ był związany tajemnicą, oraz z tego, czego sam się dowiedziałem, doszedłem do wniosku, że dotyczy ona kryzysu w Kościele po Soborze. Tymczasem jej treść okazała się inna" - stwierdził włoski publicysta. Zwrócił uwagę, że lefebvryści wydali właśnie książkę, w której próbują udowodnić, że Watykan ogłosił tekst manipulowany. "Porównałem te teksty i myślę, że tak nie jest. Przyznam się jednak, że czuję się nieco zakłopotany pewnością, z jaką Papież odnosi
do siebie to proroctwo" - powiedział Messori.
Jego zdaniem, treść tajemnicy jeszcze się nie wyczerpała. "Fatima nie jest rozdziałem zamkniętym" - twierdzi z przekonaniem pisarz i pyta: "Co znajdzie się w celi siostry Łucji, gdy po jej śmierci można będzie zobaczyć to wszystko, co z wielką dyskrecją i takimż uporem spisała przez lata?"
Według Messoriego do trzeciej tajemnicy fatimskiej należy nie tylko zamach na Jana Pawła II, będący - jak podkreśla - wynikiem "spotkania - starcia dwu religii i światów" [chrześcijaństwa i islamu - KAI], ale również zamachy 11 września w Stanach Zjednoczonych.
Lada dzień ukaże się nowa praca pisarza - o cudach maryjnych i wyznaniach Nostradamusa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Czwartek
dzień
20°C Czwartek
wieczór
16°C Piątek
noc
13°C Piątek
rano
wiecej »