![][1]Nie będę unikał mikrofonów - mówi bp Sławoj Leszek Głódź, od 29 listopada przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Episkopatu Polski. Bp Głódź, który obecnie jest biskupem polowym Wojska Polskiego, był 20 lat temu spikerem Radia Watykańskiego. - Cenię media, lubię je i wiem, że bez mediów się dzisiaj nie obędziemy - mówi KAI bp. Głó [1]: zdjecia/glodz1.gif
Nie będę unikał mikrofonów - mówi bp Sławoj Leszek Głódź, od 29 listopada przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Episkopatu Polski. Bp Głódź, który obecnie jest biskupem polowym Wojska Polskiego, był 20 lat temu spikerem Radia Watykańskiego
- Cenię media, lubię je i wiem, że bez mediów się dzisiaj nie obędziemy - mówi KAI bp. Głódź. - Wszyscy rośniemy z mediami, z nimi żyjemy i pracujemy. Dlatego są one także w programach obrad polskiego Episkopatu.
- Muszę najpierw poznać prace komisji i to, co robił mój poprzednik bp Chrapek, wybitny znawca mediów - powiedział bp Głódź tuż po wyborze na przewodniczącego Rady. - Pragnę przede wszystkim zwracać uwagę na to, żeby media przekazywały prawdę, a dziennikarze byli rzetelni. Zapewnia, że "nie ma lęku przed mikrofonem", bo sam pracował jako spiker w Radiu Watykańskim. - Codziennie przez 3 lata czytałem "na żywo" dziennik o godz. 16.15, tłumaczyłem wiadomości - wspomina.
Jakie powinny być, zdaniem nowego przewodniczącego Komisji, media katolickie? - Katolickie nie znaczy: z cierniową koroną - odpowiada bp Głódź. Podkreśla jednak, że najważniejszym celem tych mediów jest - obok informacji - także formacja i ewangelizacja. - Przestrzeń, która się otworzyła przed Kościołem w 1989 r. jest wciąż jeszcze w dużej mierze do zagospodarowania - uważa.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Pekin zapowiedział podjęcie działań odwetowych, w tym skargi do Światowej Organizacji Handlu.
Kontemplacja może być lekarstwem na życie w wiecznym pędzie, ale...
Wcześniej uwolniono trzech Izraelczyków, którzy przez 484 dni byli przetrzymywani w Strefie Gazy.