Około tysiąc pielgrzymów z Polski, w tym 27 biskupów przybędzie w sobotę do Rzymu, by dziękować Papieżowi za zreformowanie krajowych struktur kościelnych 10 lat temu. Wśród polskich biskupów do Rzymu pielgrzymuje Prymas Polski kard. Józef Glemp, generalny Konferencji Episkopatu bp Piotr Libera oraz biskupi stojący na czele diecezji i archidiecezji powołanych papieską bullą przed 10 laty.
Około tysiąc pielgrzymów z Polski, w tym 27 biskupów przybędzie w sobotę do Rzymu, by dziękować Papieżowi za zreformowanie krajowych struktur kościelnych 10 lat temu.
Wśród polskich biskupów do Rzymu pielgrzymuje Prymas Polski kard. Józef Glemp, generalny Konferencji Episkopatu bp Piotr Libera oraz biskupi stojący na czele diecezji i archidiecezji powołanych papieską bullą przed 10 laty.
Bp Piotr Libera powiedział KAI, że biskupi jadą do Rzymu przede wszystkim, aby słuchać tego co Ojciec Święty ma im do przekazania. Podkreślił, że biskupi będą mieli także możliwość wymiany myśli z Ojcem Świętym, ale w sposób nieformalny.
W oficjalnym programie pielgrzymki znalazło się spotkanie biskupów z abp. Jean-Louis Tauranem z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, odpowiedzialnym za stosunki z państwami. Tematem rozmowy będzie obecność Kościoła w jednoczącej się Europie oraz problemy towarzyszące procesowi integracji.
Jan Paweł II przyjmie pielgrzymów na specjalnej audiencji w Auli Pawła VI. Po południu Polacy wezmą udział we Mszy św. w bazylice św. Piotra, której będzie przewodniczył Ks. Prymas. W niedzielę będą natomiast uczestniczyć w prowadzonej przez Jana Pawła II modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.