Skupisko Mocy we Wrocławiu

Walki na miecze świetlne, konkurs na najlepsze przebranie, warsztaty plastyczne oraz konkursy z nagrodami to największe atrakcje konwentu poświęconego Gwiezdnym Wojnom "Tatooine III", który 13 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu.

Jak poinformował PAP w niedzielę współorganizator imprezy Piotr Makarewicz, w spotkaniu wezmą udział m.in. członkowie międzynarodowych stowarzyszeń fanów filmowej sagi m.in. Legionu 501 oraz Rebel Legion, którzy wystąpią w oryginalnych strojach postaci z filmu.

"Spotkać będzie można imperialnych szturmowców i oficerów, a także bohaterów takich jak Anakin Skywalker czy Hrabia Dooku. Oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęcia z wybranymi postaciami, będzie można także przymierzyć części strojów i wyposażenia żołnierzy np. hełmy i karabiny" - mówił Makarewicz.

Dla najmłodszych uczestników konwentu przygotowane zostaną m.in. ćwiczenia na Imperialnej Strzelnicy, Trening Mocy dla małych rycerzy Jedi, quizy z nagrodami oraz warsztaty plastyczne o tematyce Gwiezdnych Wojen. Osoby, które przyjdą na imprezę w przebraniu, a nie są członkami organizacji kostiumowych, wezmą udział w konkursie na najlepszy strój.

"W trakcie bloku prelekcyjnego będzie można się dowiedzieć m.in. jaką rolę w sadze Gwiezdne Wojny odgrywa moda i czy technologia przedstawiona w filmach ma cokolwiek wspólnego z naszą rzeczywistością. W bloku gier będzie można zagrać w gry karciane, komputerowe i planszowe, oczywiście tematycznie powiązane z Gwiezdnymi Wojnami" - dodał Makarewicz.

Impreza, która rozpocznie się 13 kwietnia odbędzie się we wrocławskim Centrum Kultury Zamek.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Miro
  07.04.2013 16:33
  Smutno że zabrakło krytycznego komentarza. Pewnie redakcja nie wie że w niektórych krajach istnieją "kościoły" Jedi,a gwiezdne wojny są wpisane na listę zagrożeń osłabiających chrześcijaństwo. Oczywiście nie twierdze ze największego kalibru.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Wtorek
  rano
  22°C Wtorek
  dzień
  23°C Wtorek
  wieczór
  18°C Środa
  noc
  wiecej »