W sobotę konwencja Republikanów

W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja stowarzyszenia Republikanie powołanego przez byłego posła PiS Przemysława Wiplera. Uczestnicy konwencji podpiszą deklarację ideową. Planowane jest wystąpienie Pawła Kukiza - muzyka, jednego z liderów Platformy Oburzonych.

Jesienią odbędzie się kongres stowarzyszenia.

W konwencji weźmie udział ok. 600 sympatyków i członków stowarzyszenia. "W ciągu kilku tygodni udało się zaangażować bardzo wiele osób, które chcą zmiany w Polsce. Chcemy to pokazać" - powiedział PAP Wipler.

"Mamy prawie dwa tysiące wypełnionych ankiet zgłoszeniowych do Republikanów w całym kraju. To są często zgłoszenia w imieniu całych instytucji, organizacji. 90 procent zgłoszeń to są ludzie, którzy nie byli w żadnej partii. Dominuje przedział wiekowy od 20 do 45 lat" - podkreślił poseł.

Podczas konwencji zostanie podpisana deklaracja ideowa i priorytety programowe stowarzyszenia. "Nie chcę podawać wszystkich nazwisk. Część będzie niespodzianką" - zaznaczył Wipler.

Konwencja będzie podzielona na dwie części. Pierwsza ma być otwarta dla mediów, drugą poświęcona dyskusji o stowarzyszeniu odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Wipler zapowiedział, że jesienią odbędzie się kongres stowarzyszenia, w którym ma wziąć udział kilka tysięcy osób. Będą wówczas wybrane władze Republikanów.

Wśród priorytetów programowych stowarzyszenia Republikanie są: likwidacja PIT, ZUS i OFE, wprowadzenie emerytury obywatelskiej.

Stowarzyszenie chciałoby walczyć z "absurdalnymi regulacjami", uprościć system podatkowy i obniżyć koszty pracy. Republikanie proponują prorodzinne ulgi podatkowe w podatku dochodowym; dwuletni urlop wychowawczy dla obojga rodziców czy bon wychowawczy. W edukacji chcą bonu edukacyjnego na wszystkich poziomach edukacji.

Wipler zrezygnował na początku czerwca z członkostwa w PiS. Poinformował wówczas, że rozpoczyna budowę nowego ruchu politycznego, zakładając stowarzyszenie Republikanie. Zapowiedział, że zamierza "przez chwilę" być posłem niezrzeszonym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
0°C Wtorek
noc
2°C Wtorek
rano
3°C Wtorek
dzień
4°C Wtorek
wieczór
wiecej »