Zdecydował biskup polowy Józef Guzdek.
Biskup polowy WP Józef Guzdek zaapelował do kapelanów ordynariatu polowego, aby podczas jutrzejszych Mszy św. włączyć do modlitwy powszechnej intencję ofiar zbrodni wołyńskiej oraz prośbę o łaskę wzajemnego przebaczenia narodów polskiego i ukraińskiego. Ordynariusz wojskowy zarządził, by w południe 11 lipca, w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej, odezwały sie dzwony kościołów wojskowych w całej Polsce.
Ponadto biskup Guzdek zachęca kapelanów i wiernych diecezji wojskowej by w pamięć o ofiarach zbrodni wołyńskiej uczcili Mszą św. W nadchodzących dniach biskup polowy zapowiedział także rozesłanie okolicznościowego przesłania z okazji 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej.
Rzeź wołyńska to masowa zbrodnia (określana też mianem czystki etnicznej i ludobójstwa) dokonana przez nacjonalistów ukraińskich wobec Polaków byłego województwa wołyńskiego, podczas okupacji tych terenów przez III Rzeszę, w okresie od lutego 1943 do lutego 1944.
Za symboliczną datę zbrodni wołyńskiej uważa się rocznicę tzw. krwawej niedzieli. O świcie 11 lipca 1943 oddziały UPA dokonały skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości, głównie w powiatach horochowskim i włodzimierskim pod hasłem "Śmierć Lachom". Po otoczeniu wsi, by uniemożliwić mieszkańcom ucieczkę, dochodziło do rzezi i zniszczeń. Ludność polska ginęła od kul, siekier, wideł, kos, pił, noży, młotków i innych narzędzi zbrodni.
Ofiarami padali Polacy różnej płci i wieku, a także Ukraińcy, którzy pomagali Polakom bądź przeszli z prawosławia na katolicyzm. Teren wsi był starannie przeszukiwany, a na uciekinierów urządzano obławy w okolicznych lasach i na polach.
Masowe akcje nacjonalistów ukraińskich w 1943 roku niemal całkowicie ogołociły z Polaków wiejskie obszary Wołynia. Podczas rzezi wołyńskiej zginęły dziesiątki tysięcy Polaków. Grzegorz Motyka, autor publikacji „Od rzezi wołyńskiej do akcji »Wisła«. Konflikt polsko-ukraiński 1943 – 1947" oblicza, że polskie straty to 76 – 106 tys. zamordowanych.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.