Brytyjscy poganie kontra Homer Simpson

Gigant z Cerne Abbas jest jedną z największych atrakcji turystycznych Anglii. Długa na 55 metrów, wyryta w zboczu wzgórza tajemnicza figura przyciąga co roku tysiące turystów. Pochodzący sprzed wielu wieków olbrzym od kilku dni ma zaskakujące towarzystwo - odnotowuje Rzeczpospolita.

Na polu obok niego pojawił się niemal równie wielki bohater filmów rysunkowych Homer Simpson w samych gaciach i z pączkiem w ręku. To element kampanii promocyjnej przed mającą niedługo wejść na ekrany pełnometrażową kreskówką o rodzinie Simpsonów. Rysunek wywołał oburzenie brytyjskich pogan, którzy od lat czczą giganta z Cerne Abbas. - Na początku myślałam, że to jakiś żart. Niestety ktoś rzeczywiście wymalował wielkiego, grubego Homera koło giganta. To okropne zbezczeszczenie fantastycznego zabytku i miejsca kultu - powiedziała "Rzeczpospolitej" Ann Bryn-Evans, szefowa lokalnego oddziału Federacji Pogańskiej. Ponieważ Simpson został namalowany farbą, którą można zmyć wodą, przedstawiciele federacji zapowiedzieli, że niezwłocznie przystąpią do specjalnych magicznych rytuałów mających sprowadzić na Cerne Abbas deszcz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • 19.07.2007 12:42
  Reklamy są obleśne, wystarczy zobaczyć jakie w Polsce w telewizji
  obleśne reklamówki emitują, rozbierane i inne podobne,
  ale czy oni nie tak samo zachowują, w Stone Henge wszędzie
  butelki po winie, wódce leżą, to samo w Grecji i innych.
 • aa
  19.07.2007 20:04
  "Brytyjscy poganie" - módlmy się za nich... Cywilizacja śmierci przynosi zgniłe owoce. Człowiek potrzebuje religii, którą wypiera świat. niestety Ci ludzie cofnęli się w ciemnośći, módlmy sie aby spotkali na swojej drodze Jezusa, on na pewno rozjaśni ich życie. Niewiarygodne, że w cywilizacji zachodu pojawia się nurt pogański. Takie zjawisko musi odrzucać przecież cały dorobek duchowy i intelektualny naszej kultury - to jedna z esencji śmierci jaką proponuje świat, kłamca zwodzi. Maryjo dopomóż, zanieś prosimy na ręce Twego Syna nasze prośby!
 • niosący światło
  20.07.2007 22:26
  haha! dlaczego chcesz moglic sie aby ktoś komu jakaś rzecz sprawia przyjemność odrzucił ją? Religia która dla Ciebie jest świętością dla innych może być hańbą! Mówisz: cywilizacja śmierci. Ale to przecież chrześcijaństwo zakłada absolutne poświęcenie swego życia Bogu a nawet oddanie go! To co robią neopoganie jest dla mnie zabawne ale to jak reagują na to chrześcijanie przekracza wszelkie granice absurdu. Jedyną rzeczą świętą jest dla mnie życie, a człowiek jest Bogiem dla samego siebie, a teraz powiesz pewnie ze cofnąłem sie do ciemności. Tak i zrobiłem to z przyjemnością bo to co Ty nazywasz ciemnością jest dla mnie światłem prawdziwego życia! Nie można cały czas uciekać mówiąc sobie ze po śmierci bedzie na nas czekał lepszy świat. Tak mówia ludzie którzy boją sie własnego cienia, muszą uciekac w modlitwę i obwieszają sie tysiącem świecidełek co ma być ich oznaką "głębokiej" wiary; boją sie podjąć ryzyko i wziąć życie w swoje ręce nie licząc na to że ktoś z góry im pomoże.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  12°C Sobota
  wieczór
  9°C Niedziela
  noc
  5°C Niedziela
  rano
  12°C Niedziela
  dzień
  wiecej »