Lwy rozdane

Dobiegł końca 38. Gdynia – Festiwal Filmowy. Nagrodę dla najlepszego filmu otrzymała "Ida" Pawła Pawlikowskiego. Za kreacje aktorskie nagrodzono Agatę Kuleszę i Andrzeja Chyrę. "Chce się żyć" oraz "W imię..." otrzymały Srebrne Lwy.

Jury w składzie Urszula Antoniak, Agata Buzek, Agnieszka Holland, Kirsten Niehuus, Christopher Hampton, Arthur Reinhart oraz Janusz Głowacki  przyznało następujące nagrody:

1. WIELKĄ NAGRODĘ 38. Gdynia – Festiwal Filmowy „ZŁOTE LWY” dla najlepszego filmu: „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego

oraz

WIELKĄ NAGRODĘ 38. Gdynia – Festiwal Filmowy „ZŁOTE LWY” dla producentów najlepszego filmu: „Ida” – Ewy Puszczyńskiej, Piotra Dzięcioła

2. NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 38. Gdynia – Festiwal Filmowy dla filmu „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzyczy

oraz

NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 38. Gdynia – Festiwal Filmowy dla producenta najlepszego filmu „Chce się żyć” – Wiesława Łysakowskiego

3. NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 38. Gdynia – Festiwal Filmowy dla filmu „W imię…” w reżyserii Małgośki Szumowskiej

oraz

NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 38. Gdynia – Festiwal Filmowy dla producenta najlepszego filmu: „W imię…” – Agnieszki Kurzydło


4. NAGRODĘ SPECJALNĄ JURY za odwagę formy i treści, a także za szczególne, unikatowe walory artystyczne za film „Bejbi blues” dla reżysera Kasi Rosłaniec i producenta Agnieszki Kurzydło oraz za film „Miłość” dla reżysera Sławomira Fabickiego oraz producenta Leszka Rybarczyka i Marka Rudnickiego.

5. NAGRODY INDYWIDULANE:

· dla Małgośki Szumowskiej za reżyserię filmu „W imię….”

· dla Jacka Bromskiego za scenariusz do filmu „Bilet na księżyc”

· Nagroda Jury dla młodego talentu reżyserskiego Tomasza Wasilewskiego za film: „Płynące wieżowce”

· dla Agaty Kuleszy za główną rolę kobiecą w filmie „Ida”

· dla Andrzeja Chyry za główną rolę męską w filmie „W imię…”

· dla Magdaleny Berus za profesjonalny debiut aktorski w filmie „Bejbi blues”

· dla Łukasza Żala i Ryszarda Lenczewskiego za zdjęcia do filmu „Ida”

· dla Jan Kanty Pawluśkiewicz za muzykę do filmu „Papusza”

· dla Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego za scenografię do filmu „Ida”

· dla Marty Nieradkiewicz za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Płynące wieżowce”

· dla Zbigniewa Walerysia za drugoplanową rolę męską w filmie „Papusza ”

· dla Jacka Hameli i Guillaume Le Braz za dźwięk w filmie „Imagine”

· dla Pawła Laskowskiego za montaż filmu „Drogówka”

· dla Anny Nobel-Nobielskiej za charakteryzację do filmu „Papusza”

· dla Matyldy Rosłaniec za kostiumy do filmu „Bejbi blues”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
9°C Piątek
wieczór
11°C Sobota
noc
11°C Sobota
rano
12°C Sobota
dzień
wiecej »