Mszą w intencji Starego Kontynentu zakończyła się w Bratysławie sesja plenarna Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE). Spotkanie przebiegało pod hasłem „Bóg i państwo. Europa między świeckością a laicyzmem”.
W czasie spotkania przywołano m.in. postać Jana Pawła II i jego ogromny wkład w budowanie bardziej chrześcijańskiego świata. „Z tej lekcji możemy czerpać wszyscy. W obliczu trudności nie można tracić nadziei tylko trzeba powierzyć się Bogu i iść naprzód” – podkreśla uczestniczący w spotkaniu abp Mieczysław Mokrzycki. Łaciński metropolita lwowski wskazuje zarazem, że bez powrotu do Dekalogu Europa nie ma przyszłości.
„Laicyzacja dotyczy dzisiejszych czasów, dotyka wszystkich krajów i naszej cywilizacji, która zapomina o prawie naturalnym i o Bogu. Jeśli dalej świat będzie szedł w tym kierunku, to musi nastąpić mocny powrót do Dekalogu. Inaczej nie ma przyszłości dla Kościoła i dla naszej cywilizacji – zaznaczył w rozmowie z Radiem Watykańskim abp Mokrzycki. – Myślę, że Jan Paweł II przypomniałby nam w tym kontekście, że powinniśmy wracać do korzeni, że Europa jest kontynentem, który zbudował swą cywilizację na wartościach chrześcijańskich. I do tego właśnie powinniśmy wracać”.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.