Inauguracja wystawienia doczesnych szczątków św. Ojca Pio

Piętnaście tysięcy osób wzięło udział w San Giovanni Rotondo na południu Włoch w Mszy św. z okazji inauguracji wystawienia doczesnych szczątków pochowanego tam św. Ojca Pio z Pietrelciny.

Przewodniczący koncelebrze prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Jose Saraiva Martins powiedział w kazaniu, że „lepsze poznanie Ojca Pio, który stał się «świętym ludowym», który teraz będzie łatwiej dostępny dzięki wystawieniu jego ciała, wymaga od nas pokory w uznaniu tajemnicy”. „On sam w liście z 15 sierpnia 1916 do swego kierownika duchowego i powiernika, ojca Agostino, pisał: «Sam dla siebie jestem tajemnicą». O tym, gdzie zaczyna się tajemnica, to doświadczenie, którego nie znamy, możemy jedynie milczeć, by adorować dzieło Boże w człowieku” - dodał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Portugalski kardynał przypomniał, że do sanktuarium Ojca Pio ściągają każdego roku miliony wiernych, m.in. dlatego, że „zapisał on oryginalna kartę w historii Kościoła”. „Wystawienie jego ciała przyczyni się jeszcze do wzrostu liczby pielgrzymów” - zauważył kard. Saraiva Martins podkreślając, że dla wszystkich będzie to „głębokie wewnętrzne przeżycie”. Hierarcha przypomniał o dwóch aspektach tego wydarzenia: znaczeniu śmierci i znaczeniu relikwii. „To, co widzimy, to nieżywe ciało, pozbawione już tego życia, które Bóg stwórca tchnął w pierwotną glinę. Stając tedy w obliczu tajemnicy śmierci, wezwani jesteśmy do zrozumienia, że to, co widać, to nie jest całe życie. To ciało jest tu, ale Ojciec Pio nie jest jedynie zwłokami: w istocie on, który żył w pełni jedności z Jezusem ukrzyżowanym, żyje teraz w ostatecznej jedności ze zmartwychwstałym Jezusem” – mówił kardynał i dodał: „Relikwie są zapowiedzią nowego stworzenia, które narodzi się z jedności ze Zmartwychwstałym”. „Obecność ciała Ojca Pio wzywa nas do pamięci: patrząc na jego doczesne szczątki, wspominamy całe dobro, jakiego dokonał pośród nas” - powiedział prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dodał, że ciało świętego „wraz z jego duszą było konkretnym wizerunkiem Boga, świątynia Ducha Świętego, miejscem, w którym Jezus ukazał swą chwalebną mękę”. Po Mszy św. kardynał Jose Saraiva Martins udał się do krypty, gdzie wystawione jest ciało św. Ojca Pio.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  20°C Niedziela
  dzień
  21°C Niedziela
  wieczór
  17°C Poniedziałek
  noc
  13°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »